لوگو آسان مهاجر
راه‌های مهاجرت به کانادا

شرایط اقامت به کانادا و اخذ ویزا مهاجرتی 2022

شرایط مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان یکی از توسعه‌ یافته‌ترین و مهاجرپذیرترین کشورها در دنیا شناخته شده که تعداد زیادی از مهاجران از سرتاسر دنیا را در خود جای داده است. این کشور واقع در شمال قاره آمریکای شمالی بوده که متشکل از ده استان و سه قلمرو نیز می‎باشد.

در واقع کانادا از نظر وسعت دومین جایگاه را به خود اختصاص داده است، و این در حالی است که از جمعیت نسبتاً کمی برخوردار است. با وجود این که‌ گستردگی این کشور از همسایه‌اش یعنی آمریکا بیشتر است، اما جمعیتی در حدود ۱۱% کل جمعیت آمریکا را دارا می‎باشد.

دو پایتخت کانادا یعنی اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور محسوب می‎شوند. البته لازم است بدانید که اتاوا پایتخت سیاسی این کشور نیز به شمار می‎رود. همچنین نواحی بسیاری از سرزمین کانادا، با توجه به نزدیکی به قطب شمال و سرمای زیاد، خالی از سکنه می‎باشد.

راه‌های مهاجرت به کانادا 2022 و انتخاب مناسب‎ترین روش همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان در این خصوص بوده و هست.

به طور کلی روش‌های مهاجرت به کشور کانادا به چند دسته کلی تقسیم شده که هر یک از شرایط خاص خود برخوردار می‎باشند، که در ادامه به طور کامل به شرح آن خواهیم پرداخت.

روش‌های مهاجرت به کانادا 2022

می‎توان گفت این امکان برای متقاضیان مختلف با توانایی، مهارت، سرمایه و شرایط گوناگون وجود دارد که با استفاده از یکی روش‎های زیر، اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای دریافت ویزای کار کانادا می‎توانید از چند روش اقدام کنید، که عبارتند از:

 1.  مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری
  دریافت اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری در واقع مختص به افراد ماهر، متخصص و حرفه‎ای می‎باشد که به عنوان یکی از بهترین روش‎ها محسوب می‎شود.

متقاضیان خواهند توانست بر اساس امتیاز بندی این سیستم، امتیاز لازم را در مرحله اول و مرحله دوم کسب کرده و برای خود و خانواده‎ خود اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که در این روش افراد بر اساس ویژگی‎های فردی از قبیل سن، میزان تحصیلات، سابقه و دیگر موارد، در دو مرحله امتیاز بندی خواهند شد.

 • 2) مهاجرت از طریق خود اشتغالی
  برای استفاده از این روش متقاضیان یا باید ورزشکار حرفه‎ای (مربی، بازیکن و…) بوده، یا در حوزه‎های فرهنگی و هنری مشغول به فعالیت باشند، و یا در جایگاه مدیریت و تولید منابع باشند. مهاجرت به کانادا از این طریق می‎تواند یکی از راه‎های دریافت اقامت دائم در این کشور باشد.
 • 3) مهاجرت از طریق جاب آفر (Job offer)

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر نیز تنها در صورتی امکان پذیر می‎باشد که متقاضی یک دعوت‎نامه یا پیشنهاد کاری توسط یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده باشد. افراد متخصصی که از سابقه کاری خوبی برخوردار باشند، خواهند توانست با دریافت دعوت نامه به کانادا وارد شده، و بعد از سه سال کار مداوم، به اقامت این کشور دست یابند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، یکی از آسان‎ترین روش‎ها برای متقاضیان محسوب می‎شود، و افراد می‎توانند در هر مقطعی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و یا حتی دانش آموز، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده و از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند.

اقدام به تحصیل در کانادا علاوه بر این که فرصت مناسبی برای دریافت اقامت دائم این کشور می‎باشد، همچنین فرصتی طلایی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش نیز به شمار می‎رود.

تعداد زیادی از دانشگاه‎های این کشور، دارای رتبه جهانی بوده که از آن‎ها به عنوان بهترین دانشگاه‎های جهان یاد می‎شود.

یکی از مزیت‎های تحصیل در کانادا امکان دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین امکان تحصیل به دو زبان فرانسه و انگلیسی نیز می‎باشد.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

راه‎های گوناگونی جهت سرمایه‌ گذاری در کشور کانادا وجود دارد، از قبیل کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس. مهاجرت به کانادا از این طریق فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاری مطمئن و سود آور نیز به شمار می‎رود.

هر یک از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور از شرایط و قوانین خاص خود برخوردار می‎باشد. همچنین برخی از ایالات کانادا هم شرایط مخصوص به خود جهت پذیرش مهاجران را دارا می‎باشند. متقاضیان بر اساس میزان سرمایه و شرایطی خود، می‌توانند یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری را برگزیده و اقامت خود را از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج هم به عنوان ساده‎ترین روش برای مهاجرت و همچنین دست‎یابی به اقامت این کشور محسوب می‎شود.

از مهم‌ترین شرایط مهاجرت از این طریق می‎توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • همسر متقاضی می‎بایست شهروند قانونی کانادا باشد.
 • همسر متقاضی باید از توانایی کافی جهت حمایت مالی فرد متقاضی در طول مدت اقامت برخوردار باشد.
 • ازدواج باید قانونی بوده و همچنین قابل اثبات و همراه با مدارک و اسناد معتبر نیز باشد.

البته لازم به ذکر است که با ازدواج با یک شهروند کانادایی، در همان موقع به متقاضی تابعیت داده نخواهد شد. توجه داشته باشید که متقاضی می‎بایست با اسپانسرشیپ یا به عبارت دیگر حمایت همسر کانادایی خود وارد این کشور شده و حداقل مدت سه سال در کانادا زندگی کند. از این رو پس از گذشت سه سال خواهد توانست به اقامت دائم کانادا دست پیدا کند.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا

برخی از مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا، با توجه به روش انتخابی جهت مهاجرت متفاوت است. به عنوان مثال برای تحصیل در کانادا می‎بایست مدارکی از قبیل مدرک تحصیلی، ریزنمرات و نامه پذیرش دانشگاه را ارائه نمود.

اما بعضی از مدارک عمومی بوده و جهت دریافت ویزای کانادا و ورود این کشور الزامی خواهد بود، که عبارتند از:

 • اصل و کپی پاسپورت معتبر و مدت‎دار
 • گواهی سوء پیشینه
 • اصل و کپی مدارک شخصی (شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان)
 • مدارک معتبر سوابق کاری و سابقه بیمه
 • نامه تمکن مالی معتبر صادره از بانک
 • مدرک معتبر و مدت دار زبان انگلیسی یا فرانسوی (CELPIP, IELTS, TEF, TOEFL)
 • عکس دیجیتالی

با توجه به موضوعی که قبلا ذکر شد، برای برخی دیگر از روش‎های مهاجرتی، مدارک لازم عبارتند از:

 • دعوت‌نامه استانی کانادا
 • تاییدیه جاب آفر
 • مدارک مربوط به ازدواج یا طلاق
 • مدارک نشان‎دهنده داشتن حامی یا خانواده درجه یک در کانادا
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در