لوگو آسان مهاجر

تحصیل در ترکیه | شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه 2022

آشنایی با شرایط تحصیل در ترکیه و همچنین مدارک و قوانین کلیدی به منظور اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه را در این صفحه به طور کامل بخوانید. در ادامه به منظور دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به ترکیه و دریافت بورسیه از دانشگاه‌های معتبر این کشور با ما همراه باشید.

TURKEY

تحصیل در ترکیه و آشنایی با نکات مهم آن

مهاجرت تحصیلی ترکیه

یکی از محبوب‌ترین و بهترین کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت، کشور ترکیه است؛ زیرا در این کشور برترین دانشگاه‌ها وجود دارند که بهترین خدمات را به دانشجویان ارائه می‌دهند. بعد از دریافت اپلای از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی و سپس دریافت اقامت در دوران تحصیل اقدام کنید.

به‌طورکلی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی این کشور را می‌توان در ردیف قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه‌های آسیا و اروپا قرار داد. لازم به ذکر است که پس از پایان تحصیل، می‌توانید کار مرتبط با رشته خود را پیدا کنید و در آنجا مشغول به کار شوید.

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر شماره تماس خود را بگذارید.

شرایط سنی و ثبت‌نام در دانشگاه‌های ترکیه چگونه است؟

برای پذیرش و ثبت‌نام در تمام دانشگاه‌های دنیا یکسری شرایط وجود دارد. توجه داشته باشید که برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه می‌توانید در هر رده سنی و با داشتن مدرک دیپلم درخواست خود را ارسال کنید. پذیرش دانشجو و اعلام ظرفیت در این کشور سالی دو بار انجام می‌شود و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در زمان تحصیل از امکانات و بیمه درمانی رایگان استفاده کنند.

شرایط سنی تحصیل در ترکیه چیست؟

به‌طورکلی دولت ترکیه به‌صورت واضح و دقیق رنج سنی را برای پذیرش در دانشگاه‌ها تعیین نکرده است؛ درصورتی‌که برخی از دانشگاه‌ها به‌طور دقیق رنج سنی برای پذیرش در نظر گرفته‌اند. به‌عنوان‌مثال برای پذیرش در مقطع کارشناسی، بهتر است سن شما زیر 22 سال، برای تحصیل در مقطع ارشد سن کمتر از 29 سال و برای مقطع دکترا سن شما کمتر از 33 سال باشد. درواقع هرچقدر سن شما پایین‌تر باشد، احتمال پذیرش بیشتر خواهد بود.

اجاره ملک در قبرس شمالی

مزایای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه در بین 50 دانشگاه برتر موجود در دنیا قرارگرفته‌اند. همچنین دانشگاه‌های ترکیه با توجه به رنکینگ‌های جهانی، کیفیت سطح و دسترسی به آموزش عملکرد قابل‌توجهی دارند. با توجه به تعداد دانشگاه‌های موجود در ترکیه، در هر شهر آن‌یک دانشگاه موجود است. توجه داشته باشید که زندگی دانشجویی در این کشور دارای استاندارد و کیفیت بالایی است.

از دیرباز تاکنون مردم ایران و ترکیه ازنظر فرهنگ و سایر شرایط تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته‌اند. به‌عبارت‌دیگر اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، احساس غربت نخواهید داشت. همچنین آب‌وهوای ترکیه نسبت به کشورهای دیگر مطلوب بوده و هزینه‌های آن از کشور ایران پایین‌تر است. درواقع مزایای عالی این کشور سبب شده که به‌عنوان بهترین گزینه برای ادامه تحصیل شناخته شود.

شرایط تحصیل در ترکیه

آشنایی با بورسیه تحصیلی ترکیه و نکات مهم آن

بعضی از دانشجویان تمایل دارند که بورسیه تحصیلی خود را از دانشگاه‌های موجود در ترکیه دریافت کنند. برای بورسیه این دانشجویان می‌توان گزینه‌های مختلفی مانند بورسیه‌های تحصیلی استانی، بورسیه‌های ارائه‌شده به‌وسیله سازمان‌های بین‌المللی و ملی، بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و بورسیه‌های ارائه‌شده توسط دولت را نام برد. ناگفته نماند مبالغی که توسط این موسسات ارائه می‌شوند با یکدیگر تفاوت دارند.

بعضی از این موسسات هزینه نقل ‌و انتقالات شما به کشور ترکیه را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. همچنین بورسیه‌های ماهانه نیز بر اساس سطح تحصیلات دانشجویان تعیین می‌شود. بورسیه تحصیلی ترکیه امکان ثبت‌نام در برنامه‌های موردنظر دانشجویان بین‌المللی را فراهم کرده و آنها را حمایت مالی می‌کند.

هدف اصلی بورسیه تحصیلی، اطمینان از بهره بردن دانشجویان از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در طول تحصیل و اقامت است. این بورسیه سایر نیازهای دانشجویان مانند بیمه درمانی و مسکن را در طول دوره آموزشی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

مدارک

مدارک لازم برای تحصیل در ترکیه و دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

دانشگاه‌ها

معرفی دانشگاه‌های معتبر ترکیه

هزینه‌ها

معرفی هزینه‌های تحصیل در ترکیه

قوانین

بررسی قوانین دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه 2022 

جهت دریافت مشاوره برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس‌های پشتیبانی آسان مهاجر در ارتباط باشید.

مقالات

مقالات مرتبط

از ویژگی‌های مهم بورسیه تحصیلی این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به پرداخت هزینه اسکان نیازی نیست. همچنین محل اقامت دانشجویان بین‌المللی در این کشور را به بهترین شکل تحت پوشش قرار می‌دهد. هیچگونه هزینه‌ای برای اقامتگاه پرداخت نمی‌کنید و در خوابگاه‌های تعیین‌شده اقامت خواهید داشت. درصورتی‌که تمایلی به زندگی در اتاق خوابگاه نداشته باشید، می‌توانید با پرداخت هزینه از بودجه دریافتی، در مکان موردنظر خود ساکن شوید.
  • به‌منظور تحصیل بدون داشتن دغدغه مالی، برای دانشجویان بین‌المللی شهریه رایگان خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر تحصیل در ترکیه رایگان بوده و نیازی به پرداخت شهریه نیست.
  • ازآنجایی‌که مراقبت از سلامتی بسیار مهم است، دانشجویان بین‌المللی با دریافت بیمه سلامت عمومی، تحت پوشش خدمات آن قرار می‌گیرند. دانشجویان بورسیه‌ای نیازی به پرداخت هیچگونه پولی نخواهند داشت و تحت پوشش بیمه سلامت عمومی قرار می‌گیرند.
  • دانشجویان بورسیه شده با دریافت دو بلیط رایگان در طول تحصیل، هیچگونه هزینه‌ای برای ورود و خروج از کشور پرداخت نخواهند کرد. درواقع هزینه‌های سفر دانشجویان به‌وسیله بورسیه تحصیلی ترکیه پرداخت می‌شود. در صورت خرید بلیط به‌وسیله دانشجویان، کل مبلغ به آنها پرداخت خواهد شد.

لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی ترکیه با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت خواهد بود و با جستجو در وب‌سایت دانشگاه و اینترنت می‌توانید از خدمات ارائه‌شده اطلاع یابید و بورسیه مناسبی را انتخاب کنید.