لوگو آسان مهاجر
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان

کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد مناسب، امکانات تحصیلی رایگان و… باعث شده خیلی از افراد به دنبال اخذ ویزای این کشورو مهاجرت به آلمان باشند. اولین قدم برای این کار گرفتن وقت سفارت آلمان است. شما برای هرگونه مهاجرت و یا سفر کاری و تفریحی ابتدا باید بتوانید یک وقت از سفارت آلمان رزرو نمایید. شاید در نگاه اول این کار ساده و راحت به نظر بیاید. اما در حقیقت به همین راحتی ها هم نیست. انجام این کار نیازمند طی کردن یک سری مراحل است که اختلال در هر یک از آنها، ممکن است روند کارتان را به تعویق بیاندازد. ما در ادامه این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. بنابراین پیشنهاد میکنیم اگر قصد مهاجرت و سفر به آلمان را دارید حتما با ما در ادامه متن همراه بمانید.

بیشتر بخوانید : رزرو وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت آلمان

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت آلمان

قبل از اینکه برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنید، ابتدا باید مدارک مورد نیازتان را چک نمایید که در روز ملاقات به مشکل برنخورید. این مدارک همگی باید در برگه های A4 کپی شده و چاپ خوانا و واضحی نیز داشته باشند. مدارک مورد نیاز بسته به نوع ویزای درخواستی شما ممکن است متفاوت باشد. بنابراین بهترین کار این است که برای راهنمایی های بیشتر با مشاوران حقوقی شرکت های مهاجرتی مشورت نمایید. اما به طور کلی اگر بخواهیم به مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت از سفارت آلمان و دریافت ویزا اشاره کنیم عبارتند از:

 • اصل پاسپورت دارای اعتبار با حداقل دو صفحه خالی
 • کپی ویزا های دریافت شده در ۵ سال گذشته
 • عکس تمام رخ جدید و رنگی با پشت زمینه سفید در ابعاد ۳.۵*۴.۵
 • ارائه انگیزه نامه و هدف شما از سفر
 • فرم درخواست ویزای آلمان
 • اصل شناسنامه و کپی آن
 • بیمه نامه مسافرتی
 • کارت ملی و سند ازدواج و تولد فرزند
 • مدارکی برای نشان دادن فعالیت اقتصادی و اجتماعی شما در ایران
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • پرسشنامه امنیتی به صورت تکمیل شده و امضا شده
 • پرینت سه ماهه آخر گردش مالی

مراحل دریافت وقت از سفارت آلمان

مراحل اخذ وقت سفارت آلمان

گرفتن وقت از سفارت آلمان به دلیل تقاضای بالا تا همین چند سال پیش پروسه بسیار سختی بود. حتی گاها افراد برای مهاجرت به آلمان، به کشور های مجاور نیز سفر می کردند. اما چند سالی است ویزامتریک به عنوان کارگزار رسمی آلمان در ایران مشغول به فعالیت است و باعث تسریع روند دریافت ویزا متقاضیان شده است.

به طور کلی گرفتن وقت سفارت آلمان به سه صورت معمولی، فوری و VIP می باشد.  اگر خودتان بخواهید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید، باید از طریق سایت کارگزاری ویزامتریک اقدام نمایید. این سایت فقط یکبار در طول هفته باز می شود و شما باید از طریق آن درخواست تان را ثبت نمایید. از آنجایی که میزان تقاضا برای این کار بسیار بالا می باشد، ممکن است این پروسه برای شما ماه ها به طول بیانجامد. بنابراین بسیار مهم است که با مراحل گرفتن وقت سفارت آلمان آشنایی داشته باشید تا کارتان سریعتر انجام شود.

مشخص کردن هدفتان از گرفتن وقت سفارت آلمان، جز مهم ترین اقدامات شما می باشد. آلمان همانطور که اشاره کردیم مقصد تجاری و تحصیلی بسیار خوبی محسوب می شود و سالانه خیلی از جوانان از سراسر دنیا برای گرفتن انواع ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، پزشکی و… برای رفتن به آلمان اقدام می کنند. شما باید ابتدا دلیل رفتن تان را مشخص نمایید تا در زمان گرفتن وقت سفارت به مشکل بر نخورید. سپس از طریق سایت کارگزاری آن طبق مراحل زیر برای گرفتن وقت اقدام نمایید.

روش گرفتن وقت از سفارت آلمان

1.ایجاد حساب کاربری

برای ایجاد حساب کاربری باید وارد سایت کارگزاری ویزامتریک که نماینده رسمی سفارت آلمان می باشد شوید. سپس اطلاعات شخصی، نوع ویزا و یک آدرس ایمیل معتبر از خودتان را وارد نمایید. حال باید به ایمیل تان مراجعه کرده و هویت ثبت نام تان را تایید کنید.

2.پرداخت هزینه وقت سفارت آلمان

ثبت درخواست وقت سفارت آلمان بدون پرداخت هزینه آن غیر ممکن است و بدون آن رزروی صورت نخواهد گرفت. این هزینه بر اساس نوع وقت که در بالا اشاره کردیم هزینه متفاوتی دارد. اخذ وقت فوری تنها در شرایط خاص مثل دلایل پزشکی و مسائلی از این دست صادر می شود. در غیر این صورت نوع وقت معمولی را انتخاب کرده و هزینه آن را پرداخت نمایید. همچنین نسخه فیش واریزی خود را نیز در جای مطمئنی نگهداری کنید. زیرا در روز انگشت نگاری باید حتما ارائه نمایید.

3.انتخاب تاریخ وقت سفارت آلمان

مرحله بعدی گرفتن وقت سفارت آلمان، انتخاب تاریخ است. شما 24 ساعت بعد از اینکه هزینه مورد نظر را در سایت ویزامتریک واریز کردید مجاز هستید که تاریخ وقت سفارت خود را تعیین کنید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که اگر تا قبل از زمان تعیین وقت سفارت آلمان، نظرتان عوض شد، می توانید از طریق سایت ویزامتریک تاریخ مورد نظر را تغییر دهید.

اخذ وقت از ویزامتریک

4.انتخاب نوع وقت سفارت آلمان

حال نوبت انتخاب نوع وقت می باشد که باید با توجه به هدفتان برای گرفتن ویزا از گزینه های موجود یکی را انتخاب نمایید. انواع ویزاها به صورت لیست شده در این قسمت قابل مشاهده هستند و شما با توجه به هدفتان یکی را می توانید انتخاب نمایید. البته به این موضوع نیز دقت کنید که با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان مهاجرت به آلمان، گرفتن وقت سفارت این کشور امروزه کار بسیار دشواری شده است. مخصوصا اخذ وقت سفارت آلمان برای ویزاهای تحصیلی و دانشجویی یکی از طولانی ترین پروسه های این کار محسوب می شود.

5.بررسی ایمیل و تایید نهایی وقت

حال که مراحل فوق را پشت سر نهادید یک ایمیل تاییدیه که حاوی اطلاعاتی که در سایت وارد نموده اید باید برای شما ارسال شود. دریافت این ایمیل ممکن است زمان متفاوتی ببرد و بسته به نوع وقت سفارت تان تعین می شود. بنابراین حتما حواستان به این موضوع باشد و این زمان را برای گرفتن وقت سفارت تان در نظر بگیرید. دریافت این ایمیل در شرایط خاص حتی ممکن است نزدیک به یکسال نیز به طول بیانجامد. تا زمانی که این ایمیل برایتان ارسال نشود کار رزرو وقت تان انجام نشده است.

بیشتر بخوانید : دریافت بلو کارت از طریق مهاجرت به آلمان

سخن پایانی برای گرفتن وقت از سفارت آلمان

بعد از طی کردن مراحل بالا و دریافت ایمیل تاییدیه، رزرو وقت سفارت آلمان انجام شده است. در ایمیل نهایی زمان و ساعت دقیق ملاقات شما ثبت شده است. بنابراین حتما با دقت ایمیل تان را مطالعه نمایید. شما باید در روز مقرر تمامی مدارک مورد نیازی که در بالا عنوان شد و فیش واریزی را با خود به همراه داشته باشید. تمامی این مراحل را در صورت عدم امکان می توانید به موسسات مهاجرتی بسپارید تا وکلای حقوقی شرکت کار اخذ وقت سفارت شما را به راحتی انجام دهند. با این کار خیالتان راحت است که اختلالی در روند ثبت نامتان پیش نخواهد آمد و تنها باید منتظر دریافت ایمیل از سفارت باشید.

رزرو وقت از سفارت آلمان

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

 1. آیا گرفتن وقت سفارت آلمان به صورت گروهی نیز امکان پذیر است؟

رزرو وقت به صورت گروهی تا 6 نفر و تنها برای اعضای یک خانواده امکان پذیر است. اما شما در زمان پرداخت هزینه، باید به تعداد نفرات تان هزینه را پرداخت نمایید.

 1. آیا امکان لغو وقت سفارت آلمان هست؟

تا 72 ساعت قبل از قرار ملاقات می توانید قرارتان را کنسل کرده و هزینه دریافتی را پس بگیرید. ولی در صورتی که سر قرار حاضر نشوید هزینه شما عودت داده نمی شود.

 1. داشتن مدرک زبان در زمان وقت ملاقات سفارت آلمان الزامی است؟

داشتن مدرک زبان بستگی به نوع وقت یا ویزای شما دارد. به عنوان مثال اگر ویزای شما تفریحی است نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما اگر به دنبال دریافت ویزای کاری یا تحصیلی هستید ارائه مدرک زبان معتبر اجباری است.

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

 

 

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها