لوگو آسان مهاجر
ویزا تحصیلی روسیه

تحصیل در روسیه 2022، اخذ ویزا تحصیلی روسیه

تحصیل در روسیه برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، از ایده‌ال ترین گزینه هاست. دلایل بسیاری برای اثبات این ادعا که تحصیل در روسیه از بهترین روش های مهاجرتی برای ایرانیان است وجود دارد. هزینه های پایین تحصیل و زندگی، کیفیت بالای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و آزمون ورودی در برخی رشته ها، شرایط ویژه برای دانشجویان رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی و… تنها برخی از امتیازات مهاجرت تحصیلی به روسیه هستند.

 

روسیه که به نوعی یکی از همسایگان شمالی کشورمان به حساب می‌آید از نظر مساحت بزرگترین کشور دنیاست. این کشور به قدری پهناور است که حدود 13 درصد از کل سرزمین های مسکونی دنیا را تشکیل می‌دهد. این سرزمین پهناور، دانشگاه ها، مراکز و موسسه های علمی بسیاری را در خود جای داده است که اکثر آن ها از درجه کیفی و علمی بالایی برخوردار هستند.

در حدود 350 هزار نفر دانشجوی خارجی در روسیه تحصیل می‌کنند که این رقم روسیه را به ششمین کشور دارای بیشترین دانشجوی بین المللی تبدیل می‌کند. همین موضوع و اقبال بسیار زیاد دانشجویان سراسر دنیا برای تحصیل در روسیه نشانگر قدرت علمی و کیفیت بالای دانشگاه های این کشور است. 8 درصد از کل دانشجویان دانشگاه های روسیه خارجی هستند و همین علت باعث شده تا دانشگاه های این کشور تدابیر ویژه ای را نیز برای هر چه راحت تر شدن تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کنند.

در این مقاله تمام جزییات، روش ها و شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه را بررسی می‌کنیم؛ با آسان مهاجر همراه باشید.

ویزا تحصیلی روسیه

شرایط تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه به مقطع مورد نظر شما بستگی دارد. برای تحصیل در مقطع لیسانس شما ابتدا باید در رشته مورد نظر خود از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید و پس از دریافت آن می‌توانید به مدت 4 تا 6 سال در روسیه اقامت تحصیلی داشته باشید.

تحصیل در این مقطع هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشگاه های روسی امکان شرکت در کلاس های آموزش فراگیری زبان روسی را نیز برای دانشجویان فراهم می‌کنند. شرایط تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم کاملا فراهم است و معدل دیپلم شما برای پذیرش در مقطع کارشناسی تاثیر چندانی ندارد؛ اما باز هم کاملا به رشته و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی خواهد داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس در روسیه برای دانشجویان خارجی نیز هم به زبان انگلیسی و هم روسی صورت می‌گیرد. برای تحصیل در این مقطع که 2 سال به طول می‌انجامد، شما باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 ارائه دهید ولی برخی از دانشگاه های روسی در حین پروسه پذیرش خود به صورت مجازی سطح زبان شما را می‌سنجند.

مقطع دکترا هم از نظر زبان تحصیلی تفاوتی با دیگر مقاطع ندارد اما برای تحصیل باید سطح مطلوبی از هر کدام از این 2 زبان داشته باشید. اما مسئله مهمتر برای تحصیل در مقطع دکترا در روسیه، راضی کردن یک استاد راهنما برای دریافت پذیرش است. همچنین داشتن رزومه قوی و مقالات علمی ثبت شده، شانس شما را برای پذیرش در این مقطع بسیار بالا خواهد برد. تحصیل دکترا در روسیه حدود 4 سال طول می‌کشد.

این کشور مدارس بین المللی و خصوصی نیز دارد و افرادی که کمتر از 18 سال دارند می‌توانند از این روش برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام کنند. البته این مقطع شامل بورسیه نمی‌شود و دانش آموزان باید شهریه مدارس مورد نظر را پرداخت کنند.

هزینه های تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه به مقطع تحصیلی شما و همچنین رشته و دانشگاه مورد نظرتان بستگی دارد. اما به طور میانگین شهریه دانشگاه های روسیه سالانه در حدود 3 تا 7 هزار دلار است.

هزینه های زندگی شما نیز به شهری که در آن اقامت می‌کنید بستگی دارد. گران ترین شهر های روسیه دو شهر بزرگ آن یعنی سن پترزبورگ و مسکو هستند ولی در مجموع، حتی با وجود زندگی در مسکو، هزینه های به مراتب پایین تری نسبت به زندگی در بسیاری از شهر های اروپایی خواهید داشت. امکانات عمومی این کشور مانند سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته و ارزان آن بسیاری از هزینه های شما را کاهش می‌دهند. به طور میانگین زندگی در روسیه چیزی در حدود 300 دلار در ماه برای شما هزینه در پی دارد.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

مقاطع تحصیلی در روسیه

با توجه به پیوستن کشور روسیه به معاهده بلونیا، اعتبار مدارک علمی ارائه شده توسط دانشگاه‎های این کشور به طور چشمگیری معتبر شناخته شده است. به طوری که برخی کشورهای دنیا مدارک علمی رشته‎هایی از قبیل مهندسی، علوم انسانی و همچنین شاخه‎های پزشکی دریافت شده از مراکز آموزشی و علمی روسیه را به طور رسمی تایید و قابل قبول می‎دانند.

تحصیل در روسیه در واقع به دو بخش اصلی تقسیم شده است، که به شرح زیر می‎باشد.

 1. آموزش همگانی، که متشکل از آموزش‌های پیش از ورود به مدرسه و آموزش در مدارس نیز خواهد بود. متقاضیان می‌بایست برای تحصیل در روسیه به کالج‌ها، مراکز تحصیلات تکمیلی، دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها و یا انستیتوها جهت تحصیلات تکمیلی مراجعه نمایند.
 2. آموزش تخصصی، که این خود نیز متشکل از سه مرحله می‎باشد.

مرحله اول کارشناسی بوده که یک آموزش کامل به شمار می‎رود. متقاضی پس از پشت سر گذاشتن این مرحله می‎بایست جهت آموزش‌های پایه اقدام نماید و بعد از آن این امکان برایش فراهم خواهد بود که بلافاصله جهت کار و با توجه به تخصص خود اقدامات لازم را انجام داده و یا به ادامه تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد بپردازد.

مرحله دوم نیز کارشناسی ارشد می‌باشد که تحصیل در روسیه در این مقطع، با توجه به گرایش انتخابی متقاضی برای ادامه تحصیل، تخصصی خواهد شد. پس از پشت سر گداشتن این مرحله فرد خواهد توانست در شغل‌های تخصصی مشغول به فعالیت شده و یا فعالیت‌های علمی خود را جهت شرکت در دوره دکترا آغاز نماید.

مرحله سوم دکترای تخصصی خواهد بود، که متقاضی می‌بایست بعد از به پایان رساندن این از رساله دکترای خود دفاع نماید.

شرایط سنی تحصیل در روسیه

شرایط سنی تحصیل در روسیه، می‌تواند یکی مهم‎ترین موضوعات در این خصوص به شمار رود. همانطور که می‌دانید هر کشوری، جهت تحصیلات در مقاطع مختلف و هر رشته‌ای، از شرایط سنی خاصی برخوردار می‌باشد که کشور روسیه هم نیز از قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی و ورود به کالج، متقاضی نباید بیش از 30 سال سن داشته باشد.

در ادامه به طور تقریبی به شراط سنی ورود به مقاطع مختلف جهت تحصیل در روسیه خواهیم پرداخت.

 • سن تحصیل در روسیه در کالج 30 سال
 • سن تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی 25 سال
 • سن تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد 38 سال
 • سن تحصیل در روسیه در مقطع دکترا زیر 40 سال
 • تحصیل در مدارس روسیه از 6 سال تا 17 سال

در کل باید گفت متقاضیان 17 سال به بالا می‎توانند در مقاطع عالی به تحصیل در روسیه نیز بپردازند.

بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه های تحصیلی متفاوت و فراوانی برای دانشجویان متقاضی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در روسیه وجود دارد. با توجه به رزومه، بار علمی و استعداد دانشجویان در رشته هایی مانند فناوری اطلاعات، ریاضی، فیزیک، روانشناسی، زیست شناسی، اقتصاد، عکاسی و… امکان بورسیه تحصیلی وجود دارد که برخی از آن ها تا 100 درصد هزینه های شما را به طور کامل پوشش خواهند داد.

به طور مثال در دانشگاه سنت پترزبورگ که در آن می‌توان در رشته های متفاوتی در مقطع فوق لیسانس بورسیه شد، تمامی هزینه های زندگی روزمره شما پوشش داده می‌شوند. همچنین با این وجود که دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، شما لزوما نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

تحصیل در روسیه

تحصیل رایگان در روسیه

با توجه به تنوع بالای بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف کشور روسیه، این کشور بخشی از سرمایه گذاری عظیم خود را در خصوص آموزش به خوداختصاص داده است. 

شرکت و قبولی در آزمون ورودی رقابتی EGE به عنوان یکی از مهم‎ترین شرایط تحصیل رایگان در روسیه نیز محسوب می‎شود که به صورت مشترک میان دانشجویان ملی و بین المللی برگزار خواهد شد.

متقاضیان می‎بایست در نظر داشته باشند که نمره این آزمون تعیین کننده تحصیل در دانشگاه منتخب و مورد نظر در روسیه خواهد بود.

آزمون EGE با توجه به رشته متقاضی شامل دروسی می‎باشد که عبارتند از

 • زبان روسی
 • ریاضی
 • زبان خارجی (مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و چینی)
 • فیزیک
 • شیمی
 • زیست شناسی
 • جغرافی
 • ادبیات
 • تاریخ
 • علوم اجتماعی مقدماتی
 • علوم محاسبات

بورسیه تحصیلی دولتی روسیه

 بورسیه دولتی روسیه، به عنوان مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در روسیه به شمار می‎رود که از سوی دولت فدراسیون روسیه نیز اعطا می‌شود .این بورسیه نیز در 502 دانشگاه روسیه قابل ثبت نام بوده، و به هر داوطلب این امکان را خواهد داد تا برای یک رشته در حداکثر 6 دانشگاه مختلف درخواست ارائه دهند، البته قابل توجه است که استفاده از آن صرفا برای دانشجویان بین‎المللی غیر تبعه روسیه نیز می‎باشد.

بورسیه دولتی روسیه برای تمام دانشگاه‌ها، تمام رشته‌ها و در کل دوره تحصیل متقاضیان در دسترس می‎باشد.

لازم به ذکر است که این بورسیه دارای امتیازاتی می‎باشد که عبارتند از:

 • پوشش شهریه به صورت کامل
 • یکسال دوره آموزش زبان روسی به طور رایگان
 • کمک هزینه تحصیل
 • خوابگاه (در صورت وجود)

 یکی از مهم‎ترین شرایط این نوع بورسیه این است که متقاضیان بین المللی تنها امکان استفاده از یک بورسیه را در هر دوره خواهند داشت. در صورتی که افراد واجد شرایط دریافت بیشتر از یک بورسیه باشند، خواهند توانست از میان گزینه‌های مربوط بورسیه مناسب و مورد نظر خود را برگزینند.

  بورسیه تحصیلی غیر دولتی روسیه

با این وجود که تحصیل در روسیه، جزو گزینه‌های مقرون به صرفه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به ‌شمار می‌رود، اما با این حال امکان دریافت بورسیه، یک گزینه بسیار جذاب برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در این کشور نیز می‌باشد. دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی خواهند توانست هزینه‌های تحصیل در طول یک ترم یا هزینه‌های اقامت در خوابگاه خود را از طریق آن پوشش دهند.

بورسیه‌های تحصیلی گوناگون بسیاری برای تحصیل در پردیس دانشگاه سن پترزبورگ ارائه شده است که به طور تقریبی 25 تا 100 درصد هزینه‌های تحصیل دانشجویان ممتاز بین المللی را در تمام مقاطع تحصیلی پوشش می‎دهد.

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ نیز شانس دریافت بورسیه تحصیلی فردی برای مقاطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان فراهم کرده که به زبان انگلیسی می‎باشد.

همچنین بورسیه تحصیلی روسیه موسسه فیزیک و فناوری مسکو هم نیز یک بورس تحصیلی برای دانشجویان عالی بین المللی محسوب می‎شود که توانایی عملکرد عالی دانشگاه را به وضوح نمایان می‎کند.

بورسیه دانشگاه ایالتی تومسک، کمک هزینه‌های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی در دسترس قرار داده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اورال فدرال نیز برنامه کمک هزینه تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه داده است. کمک هزینه‌های متعدد تحصیلی برای دانشجویان جدید بین المللی نیز وجود دارد که با استفاده از آن‎ها پوشش شهریه برای دو ترم تحصیلی برای هر برنامه به زبان انگلیسی برای متقاضیان امکان پذیر خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که این کمک هزینه تحصیلی بین المللی، هزینه‌های تحصیل را برای یک سال از تحصیل را پوشش خواهد داد.

تحصیل در روسیه

شرایط کار در حین تحصیل در روسیه

شرایط کار دانشجویی در دانشگاه های روسیه وجود دارد اما قبل از آن دانشجویان باید مجوز آن را دریافت کنند. کار دانشجویی در این کشور می‌تواند هم به صورت پاره وقت و هم صورت تمام وقت باشد و دانشجویان بین المللی حتی اجازه کار در خارج از دانشگاه را نیز خواهند داشت که در این مورد است که باید مجوز آن را کسب کنند.

دانشجویان دکتری اجازه کار در ساعات بیشتری نسبت به دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس خواهند داشت که به صورت پاره وقت 30 ساعت در هفته است. حقوق دریافتی در هر ساعت نیز در حدود 10 دلار خواهد بود که تا حدودی هزینه های شما را پوشش خواهد داد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در روسیه

اقامت پس از تحصیل در روسیه به طرق مختلفی امکان پذیر است که از میان آن ها می‌توان به پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیلات اشاره کرد. نرخ بیکاری در روسیه پایین است و مخصوصا در سال های گذشته به پایین ترین حد خود یعنی چیزی در حدود 4 درصد رسیده است. پس پیدا کردن شغل در این کشور مخصوصا برای افراد متخصص و توانمند کار سختی نخواهد بود.

یکی دیگر از روش های آسان برای گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل در روسیه ازدواج با یک تبعه روس است که شرایط نسبتا آسانی دارد. البته متقاضیان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت دائم در روسیه نباید در مدت اقامتشان مرتکب جرم های مشخص ذکر شده در قوانین روسیه مانند اعتیاد به مواد مخدر و… شوند که در صورت ارتکاب به آن ها، امکان گرفتن اقامت از دانشجویان سلب خواهد شد. در مجموع پس از گذشت 5 سال از اقامتتان در روسیه، می‌توانید برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهید.

مدارک لازم و زمان اقدام برای مهاجرت تحصیلی به روسیه

پذیرش گرفتن برای تحصیل در روسیه به زمان درخواست و ظرفیت دانشگاه های این کشور بستگی دارد. در مجموع دانشگاه های روسیه هر ساله در دو مقطع زمانی یعنی شهریور و بهمن ماه برای ثبت نام دانشجویان اقدام می‌کنند. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که برای به درستی پیش رفتن درخواستشان از چند ماه قبل مدارک خود را آماده و ارسال کنند. به طور مثال برای ثبت نام در ترم ماه سپتامبر، بهتر است تا اوایل ماه جولای یا همان تیر ماه، مدارک متقاضی آماده‌ی ارسال باشند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای مهاجرت تحصیلی به روسیه بسته به دانشگاه های مورد درخواست دانشجو تفاوت های اندکی دارد. اما به طور کلی این مدارک شامل پاسپورت معتبر، دعوتنامه پذیرش دانشگاه، ترجمه مدارک تحصیلی، فرم درخواست ویزا، گواهی سلامت و دو قطعه عکس هستند. به علت روابط خوب ایران و روسیه مراحل درخواست متقاضیان ایرانی برای ویزای تحصیلی روسیه به آسانی و نسبتا با سرعت صورت می‌گیرد.

معرفی برترین دانشگاه های روسیه

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد روسیه دارای دانشگاه های بسیاری است و درصد بالایی از دانشجویان آن ها خارجی هستند. این مساله تنها به علت تعدد دانشگاه های این کشور نیست و کیفیت آن ها نیز نقش بسزایی در این مورد دارد. دانشگاه های روسیه همانند اقتصاد این کشور هر ساله در حال رشد هستند و ما در ادامه 5 مورد از آن ها را معرفی می‌کنیم.

تحصیل در روسیه

دانشگاه لومونسف

دانشگاه لومونسف مسکو که با نام دانشگاه دولتی مسکو نیز شناخته می‌شود، از قدیمی ترین دانشگاه ها در کشور روسیه است که معماری خاص و باشکوهش آن را تبدیل به دانشگاهی شناخته شده در سطح جهان کرده است.

این دانشگاه که در حدود 250 سال قدمت دارد از 47 هزار دانشجو میزبانی می‌کند که در حدود 10 درصد از آن ها دانشجویان بین المللی هستند. دانشگاه دولتی مسکو که سال های زیادی در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار داشت در حال حاضر در رتبه 161 دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

دانشگاه سنت پترزبورگ

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ که در رتبه بندی جهانی امسال در جایگاه 379 قرار گرفت نخستین دانشگاه تاسیس شده در روسیه و از بزرگترین دانشگاه های اروپا است که در رشته های متعددی دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه که تا سال 1992 دانشگاه لنینگراد نامیده می‌شد، بیش از 400 ساختمان در سطح سطح شهر سنت پترزبورگ دارد و در حدود 35 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه می‌تواند یکی از انتخاب های اصلی دانشجویان ایرانی برای تحصیل در روسیه باشد.

دانشگاه عالی اقتصاد

این دانشگاه واقع در مسکو که نام کامل آن دانشگاه ملی تحقیقات و عالی اقتصاد است، یکی از دانشگاه های تازه تاسیس کشور روسیه است که قدمتی کمتر از 30 سال دارد. با این حال این دانشگاه در سال های اخیر به سرعت در حال پیشرفت بوده به طوریکه حالا سومین دانشگاه برتر روسیه نامیده می‌شود. در تحقیقی که در سال 2017 صورت گرفت مشخص شد که 93 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه در همان سال اول کار پیدا می‌کنند. دانشگاه ملی اقتصاد و تحقیقات در رتبه 455 دانشگاه های جهان جای دارد.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای

دانشگاه تحقیقات هسته‌ای با نام دیگر موسسه فیزیک مهندسی مسکو یکی از موسسات پیشگام در این حوزه در دنیاست که در حین سال های جنگ جهانی دوم تاسیس شد. این دانشگاه که بسیاری از فیزیکدان ها و دانشمندان معروف روسی از آن فارغ التحصیل شده‌اند در رتبه 560 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. در گذشته تقریبا تمامی دانشجویان دانشگاه تحقیقات هسته ای را مردان تشکیل می‌دادند اما حالا و با تغییر رویه، حدود 30 درصد از دانشجویان آن زن هستند.

دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه ایالت نووسیبیرسک که در سال 1958 تاسیس شد از مهمترین دانشگاه های روسیه به شمار می‌رود که به خاطر پیشرفت قابل ملاحظه اش در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این دانشگاه که تعداد نسبتا کمی، یعنی حدود 8 هزار دانشجو دارد با فاصله کمی خارج از نووسیبیرسک که سومین شهر بزرگ روسیه است قرار گرفته است. دانشگاه نووسیبیرسک دارای 9 دانشکده می‌باشد و در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان در رتبه 561 قرار گرفت.

تحصیل در روسیه

مزایای تحصیل در روسیه

همانطور که پیشتر گفته شد به علت حجم بالای دانشجویان خارجی محصل در روسیه، دولت این کشور در سال های اخیر سعی بر این داشته تا فضا را بیش از پیش برای محصلان بین المللی حاضر فراهم کند. در راستای همین منظور، دانشگاه های روسیه دوره های بسیاری را برای یادگیری زبان روسی به صورت مجازی و حضوری برگزار می‌کنند تا دانشجویان در مسیر زندگی و تحصیل در این کشور آسودگی بیشتری داشته باشند.

تحصیل در برخی از رشته ها همانند دندانپزشکی و پزشکی دارای شرایط ویژه ای در روسیه است که بسیاری را برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ترغیب می‌کند. به طور مثال در رشته دندانپزشکی شما بدون محدودیت سنی، آزمون ورودی، بدون ارائه مدرک زبان و یا حتی مدرکی در حوزه پزشکی و دندانپزشکی می‌توانید پس از طی یک دوره آموزشی به تحصیل بپردازید. هزینه تحصیل در رشته پزشکی نیز برخلاف بسیاری از کشور ها برای دانشجویان داخلی و خارجی برابر است.

از دیگر مزایای تحصیل در روسیه می‌توان به امکان بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوع این کشور اشاره کرد که نام بردن از تک تک آن ها خود به مقاله ای جداگانه نیاز دارد. همچنین دانشجویان متاهل بعد از مهاجرت تحصیلی به روسیه می‌توانند برای همسر فرزندان خود درخواست ویزای همراه کنند تا در صورت هموار بودن شرایط به همراه آن ها در طول مدت تحصیل در روسیه زندگی کنند.

آشنایی با دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک چیزی شبیه به پیش‌دانشگاهی در نظام آموزشی خودمان است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های روسیه را دارند و همچنین قصد تحصیل در رشته‌های روسی زبان را دارند به منظور دریافت مجوز ورود به دانشگاه باید دوره پادفک را گذرانده و نمره قبولی از دروس ارائه شده در این دوره دریافت کنند. مدت زمان این دوره معمولا یک سال بوده و هدف آن تقویت دانشجویان بین‌المللی در دروسی مانند ریاضی، شیمی و … است.

دوره پادفک روسیه

تاثیر دوره پادفک در یادگیری زبان روسی

به طور کلی دسته موسسات آموزش زبان روسی به منظور آمادگی برای ورود و تحصیل در دوره پادفک اساتید مجربی در حوزه آموزش زبان روسی به کار می‌گیرند. آموزش‌ها برپایه مبانی زبان عمومی و تخصصی روسی بوده و در ادامه به سمتی پیش می‌رود که دانشجو قادر به برقرار ارتباطات اجتماعی و فرهنگی با افراد در روسیه باشد.

معلمان روسی مدعی هستند که پس از آموزش به مدت 1 سال، دانشجویان نتایج خوبی از یادگیری زبان را نشان می‌دهند. لازم به ذکر است که شرکت در این دوره برای دانشجویان پزشکی MBBS اهمیت بالایی دارد.

روش ثبت نام در دوره پادفک روسیه

وارد وب سایت رسمی سازمان آموزش عالی روسیه شده و دانشگاه مد نظر برای تحصیل را انتخاب کنید، سپس وارد قسمت زبان روسی شده و در برنامه مد نظرتان ثبت نام کنید.

توصیه می‌شود برای تحصیل در دوره پادفک روسیه، کالج‌هایی را انتخاب کنید که در پایتخت این کشور هستند. در این صورت رفت و آمد دانشجو به سفارت آسان‌تر است.

برخی از دانشگاه ها دوره هایی را ارائه می دهند که پاسخگوی نیازهای گروه های خاصی از دانش آموزان بر اساس مهارت و اهداف زبانشان می باشد ، دوره هایی مانند ” روسیه از طریق فیلم و ادبیات “، ” زبان رسانه “، ” کسب و کار روسی ” و غیره.

مدت این دوره ها معمولا از دو یا سه هفته تا سه یا چهار ماه و مزیت اصلی آنها کیفیت بالای تدریس است ، چنین دوره های زبان روسی در موسسه زبان روسی ایالت پوشکین ، موسسه زبان روسی VV Vinogradov ، آکادمی علوم روسی و بسیاری دیگر در دسترس است.

نکته» لازم است بدانید که در دوره پادفک اصول عمومی و کلی مربوط بین تمامی رشته‌های موجود یکسان می‌باشد. اما موارد ذکر شده و آموزش‌های ارائه شده برای دروس تخصصی بسته به رشته‌ی مد نظر با دیگر رشته کاملا متفاوت ارائه خواهد شد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

3 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرسا

عالی بود واقعا مطالبتون کامل بود نسبت به سایت های دیگه ممنونم

عسل

بسیار عالی و مفید بود

علی خاکی

مدارک علوم پزشکی روسیه واقعا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست ؟؟؟

Kimia

بلد بودن زبان روسی واجبه؟یا انگلیسی کافیه؟