لوگو آسان مهاجر
معرفی دانشگاه‌های ترکیه

معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ترکیه 2022

در سالیان اخیر تحصیل در ترکیه در میان دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به خصوص ایرانیان بسیار پر طرفدار بوده، به طوری این کشور توانسته با توجه به کیفیت بالای تحصیل و رشته‌های متنوع تحصیلی، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کند و به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان تبدیل شود.

مدارک دانشگاه‌های کشور ترکیه از دارای اعتبار بالایی در جهان برخوردار بوده و متقاضیان خواهند توانست با تحصیل در رشته‌های پردرآمد و محبوب، در اکثر کشورها مشغول به کار یا ادامه تحصیل شوند.

زندگی و تحصیل در ترکیه از مزایای بسیاری برای دانشجویان بین المللی به ویژه ایرانیان برخوردار است. از جمله این ویژگی‌ها و مزیت‌ها می‌توان به کیفیت آموزش بالا، آب و هوای مناسب و فرهنگ غنی مردم ترکیه اشاره نمود.

رشته های تحصیلی ترکیه

در ادامه به طور کلی به معرف برخی از محبوب‌ترین و بهترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه

رشته داروسازی، به عنوان یکی از محبوب‌ترین و بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ترکیه برای بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز می‌باشد. دانشگاه‌های زیادی در ترکیه وجود دارند که امکان تحصیل در رشته داروسازی برای متقاضیان بین المللی به زبان انگلیسی و ترکی به عنوان زبان تدریس برای آنان فراهم است، که از جمله آن‌ها می‌توان از دانشگاه آنادولو، دانشگاه آنکارا، دانشگاه مرمره، دانشگاه قاضی و دانشگاه اژه نام برد.

همچنین لازم به ذکر است که دوره تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه پنج سال نیز می‌باشد..

تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه

برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل در رشته پزشکی یک هدف و رویا نیز می‌باشد. گاهی دانشجویان بین المللی به دلایلی از قبیل هزینه‌های بالیا تحصیل پزشکی و یا شرایط بسیار سخت پذیرش دانشگاه‌ها امکان تحصیل در کشور خود را نداشته باشند، از این رو ترکیه را به عنوان مقصد تحصیلی مناسب انتخاب جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی انتخاب می‌نمایند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های ترکیه به دو زبان ترکی و زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می‌باشد. در دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه، واقع در شهرهای استانبول، آنکارا یا ازمیر برای متقاضیان تحصیل در این رشته گزینه‌های انتخابی زیادی وجود خواهد داشت.

از جمله بهترین بهترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل پزشکی در ترکیه دانشگاه یدیتپه، دانشگاه کوچ، دانشگاه استانبول، دانشگاه کارابوک، دانشگاه آیدین، دانشگاه اوسکودار، دانشگاه مدیپل، دانشگاه آتیلیم، دانشگاه اوکان و … نیز می‌باشد.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، برای متقاضیان بین المللی از مزایای زیادی برخوردار خواهد بود، که از جمله آن امکان کار در بهترین کشورهای اروپا می‌باشد. طول مدت دوره تحصیلی در این رشته، معمولا پنج سال خواهد بود.

در خصوص دیگر ویژگی‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان ایرانی می‌توان گفت که برخی از دانشگاه‌های این کشور توسط وزارت علوم کشور ایران مورد تایید نیز می‌باشند.

همچنین هزینه‌های تحصیل در این رشته نیز به نسبت رشته‌های دیگر مقرون به صرفه‌تر  می‌باشد. از همین روی دانشجویان با شرایط آسان‌تری می‌توانند در رشته دندانپزشکی در ترکیه مشغول به تحصیل شوند.

بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در ترکیه دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آتاتورک و به طور کلی تمامی دانشگاه‌های استانبول نیز می‌باشد.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در رشته حقوق در ترکیه

تخصص حقوق در دانشگاه‌های کشو ترکیه را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاهی این کشور دانست، چرا که حقوق یک علم اجتماعی بوده که در آن به مطالعه مجموعه‌ای از قواعد و قوانین کلی پرداخته می‌شود، که به نوبه خود جهت تنظیم روابط اجتماعی بین اعضای جامعه نیز فعالیت می‌کند. تحصیل در رشته حقوق در کشور ترکیه نیازمند پشت سر گذاشتن یک دوره چهار ساله، برای دریافت مدرک لیسانس نیز می‌باشد.

همچنین لازم به ذر است که یک دوره آموزشی به مدت دو سال، جهت دریافت کارت تمرینی گذرانده خواهد شد، که دانشجو می‌تواند به واسطه آن در مشاغل گوناگون مرتبط با آن مشغول به فعالیت شد.

تحصیل در رشته مهندسی نرم‌ افزار در ترکیه

رشته مهندسی نرم ‌افزار و مهندسی کامپیوتر را می‌توان به عنوان یکی دیگر از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ترکیه نیز معرفی نمود، که به سرعت در حال تبدیل ‌شدن به محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان نیز می‌باشد.

مهندسی نرم‌ افزار یک رشته مدرن است که در واقع برای همگامی با پیشرفت عظیم و سریع در فناوری اطلاعات، تحلیل و طراحی نرم ‌افزار ظهور یافته و پدید آمده است. دپارتمان مهندسی نرم ‌افزار در دانشگاه‌های ترکیه در حال کار بر روی توسعه طرح‌ها و برنامه‌های خود بوده تا با این پیشرفت همگام شود و در حقیقت بتواند بهترین‌ها را هم از نظر عملی و هم از نظر تئوری ارائه دهد.

تحصیل در رشته طراحی داخلی در ترکیه

ذوق و سلیقه عالی در طراحی‌ به ویژه در زمینه طراحی منازل، شرکت‌ها و اماکن عمومی در کشور ترکیه، این کشور را به یکی از اولین مقاصدی تبدیل کرده است که علاقه دانشجویان را به تحصیل در زمینه طراحی داخلی جلب کرده است.

درواقع رشته طراحی داخلی از بهترین رشته‌ها برای تحصیلی در ترکیه است که می‌توان گفت به تازگی وارد دانشگاه‌های این کشور شده و از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

تحصیل در رشته طراحی گرافیک در ترکیه

دانشگاه‌های کشور ترکیه فرصت‌های آموزش عملی را برای دانشجویان خود در مشهورترین و معتبریرین  موسسات فنی و شرکت‌های تبلیغاتی فراهم نموده است. به طوری که می‌توان گفت علاوه بر ارائه آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز به تکنیک‌های مدرن و نوین طراحی، بسته ‌بندی و چاپ، برای اجرای مطالعات تئوری به طور عملی آن‌ها را وارد موسسات تبلیغاتی می‌کند.

ازم به ذکر است که مدت زمان تحصیل در واحد طراحی داخلی، برای مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ترکیه چهار سال به طول خواهد انجامید.

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه

  • کیفیت بالای آموزش دانشگاه‌های ترکیه با توجه به سطح اعتبار جهانی آن
  • وجود امکانات و تجهیزات روز دنیا که برای دانشجویان در دانشگاه‌ها
  • مدارکی که در دانشگاه‌های ترکیه به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود، از درجه اعتبار بالایی برخوردار بوده و در اکثر کشورهای اروپا ،آمریکا و سایر نقاط جهان پذیرفته شده است.
  • دانشگاه‌های ترکیه با توجه به روابط نزدیک با دانشگاه‌های اروپا و شرکت در برنامه‌های انتقال دانشجو از جمله، اراسموس پلاس، مدرک شناخته شده‌تری داشته و پروسه معادل سازی آن‌ها سریع‌تر و همچنین آسان‌تر نیز می‌باشد.
  • تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان پذیر است.
  • تعداد و تنوع رشته‌هایی که در دانشگاه‌های ترکیه، به زبان انگلیسی ارائه می‌شود نیز بسیا بالا می‌باشد.
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها