لوگو آسان مهاجر
تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه عنوان بحثی است که قصد داریم در این مقاله تمام جزییات آن را شرح دهیم و اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، به شناخت کامل و جامعی از شرایط دندانپزشکی روسیه خواهید رسید.

دندانپزشکی رشته ای بسیار پرطرفدار است که کم و بیش همه ما با آن آشنایی داریم و از اهمیت آن باخبریم. با توجه به تعداد بسیار زیاد متقاضیان ورود به رشته دندانپزشکی و البته دشواری ورود به آن در دانشگاه های ایران، بسیاری از هموطنان علاقه‌مند به این رشته، در جستجوی راهی آسان تر برای ورود به آن هستند. تحصیل دندانپزشکی در خارج از ایران قطعا یکی از گزینه های پیش روی متقاضیان است.

یکی از کشور هایی که شرایط بسیار مناسبی برای علاقه‌مندان به رشته دندانپزشکی دارد، کشور روسیه است. تحصیل دندانپزشکی در روسیه نسبت به تحصیل آن در دیگر کشورهای ارائه دهنده این رشته برای دانشجویان خارجی، و حتی ایران، مزیت های فراوانی دارد. از جمله این مزیت ها باید به پذیرش آسان و بدون آزمون ورودی، عدم نیاز به مدرک زبان و امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی و همچنین روسی اشاره کرد. شرایط تحصیل در روسیه از نظر شهریه ها و هزینه‌ی دوره های تحصیلی آن نیز، بسیار مناسب است و قطعا این موضوع در رشته دندانپزشکی نیز صدق می‌کند.

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی در روسیه چند سال است؟ این از اولین سوال های مطرح شده توسط متقاضیان دندانپزشکی روسیه است. تحصیل دندانپزشکی در روسیه یک سال از تحصیل پزشکی عمومی در این کشور کمتر زمان می‌برد و در یک دوره‌ی 5 ساله انجام خواهد گرفت؛ البته این زمان با احتساب دوره پادفک به 6 سال افزایش خواهد یافت. دوره‌ی پادفک یک دوره ‌ی آموزش مقدماتی است که برای دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی را دارند، آموزش های این زبان را به همراه مبانی دروس پزشکی مانند زیست شناسی، فیزیک و شیمی برگزار می‌کند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از تخصص های دندانپزشکی در روسیه را دارند نیز می‌توانند بعد از طی 6 سال ابتدایی آن، و البته گذراندن دوره های کارآموزی و رزیدنتی، در تخصص هایی مانند ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، جراحی دندانپزشکی و… ادامه تحصیل دهند که دوره آن در بازه‌ای 3 ساله، طی خواهد شد.

مدارک مورد نیاز و دیگر شرایط دندانپزشکی روسیه

برخلاف بسیاری از کشور های دنیا که برای تحصیل در رشته های پزشکی محدودیت سنی دارند، روسیه هیچ محدودیتی در این زمینه اعمال نمی‌کند و هر کسی به شرط داشتن مدرک دیپلم، امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه های روسیه را دارد. معدل دیپلم در اکثر دانشگاه های این کشور هیچگونه تفاوتی ایجاد نمی‌کند و سال اخذ مدرک دیپلم شما نیز اهمیتی در این موضوع ندارد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی روسیه شامل دعوتنامه از دانشگاه مورد نظر، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس و گواهی سلامتی شما هستند. با ارائه مدارک ذکر شده به سفارت روسیه، مراحل اخذ ویزا برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه تقریبا در کمتر از یک ماه طی می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در موسسه آسان مهاجر در تماس باشید.

شهریه ها و هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

شهریه دندانپزشکی روسیه به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد اما به طور کلی در پایین ترین حالت سالانه 3500 دلار و در بالاترین حالت ممکن معادل7500 دلار آمریکا خواهد بود. البته شهریه تحصیل به زبان انگلیسی که در 2 دانشگاه این کشور امکان پذیر است، کمی بیش از تحصیل به زبان روسی است. جالب است بدانید که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه برای دانشجویان خارجی، برابر با دانشجویان روسی است.

هزینه زندگی در مسکو، پایتخت روسیه، ماهانه در حدود 100 تا 150 دلار بیشتر از برخی دیگر از شهر های این کشور مانند کازان یا نووسیبیرسک است و با احتساب تمامی نیاز های شما تقریبا معادل 450 دلار در ماه خواهد بود. البته خوابگاه های دانشگاه های روسیه و سیستم حمل و نقل ارزان این کشور تاثیر زیادی در کمتر شدن هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه دارند.

کار حین تحصیل دندانپزشکی در روسیه

عموما دانشجویان حین تحصیل در روسیه امکان کار پاره وقت هفتگی در زمان های آزاد خود تا 30 ساعت را خواهند داشت. ممکن است حقوق دریافتی شما در این ساعات تا 300 دلار در ماه برسد که می‌تواند بخشی از هزینه های شما حین تحصیل دندانپزشکی در روسیه را تامین کند.

دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

تقریبا تمامی دانشگاه های حوزه پزشکی روسیه دارای تاییده سازمان بهداشت جهانی هستند و مدرک فارغ التحصیلان دندانپزشکی روسیه در اکثر کشور های دنیا مورد تایید است. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه هم مزیتی است که دانشجویان خارجی را به تحصیل در دانشگاه های آن ترغیب می‌کند؛ چون تحصیل برای دانشجویان بین المللی در بسیاری از کشور ها فقط به زبان همان کشور ممکن است. البته شرایط برای بورسیه تحصیلی و تحصیل تماما رایگان در این کشور چندان مهیا نیست.

در این بخش به معرفی 3 دانشگاه دندانپزشکی روسیه خواهیم پرداخت. هر 3 این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران در رشته دندانپزشکی هستند.

دانشگاه دوستی ملل مسکو

دانشگاه دوستی ملل روسیه که با نام اختصاری‌ اش یعنی Rudn شناخته می‌شود، دانشگاهی دارای 16 دانشکده گوناگون از جمله دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی است. بیش از 10 هزار نفر از مجموع 34 هزار دانشجوی این دانشگاه از 160 کشور مختلف جهان هستند که همین موضوع آن را به یکی از دانشگاه های پیشگام در این زمینه در اروپا تبدیل می‌کند. دانشگاه Rudn با بیش از 250 دانشگاه از کشور های دیگر توافقنامه همکاری برای دوره های مختلف امضا کرده و از همان ابتدا یکی از اهداف ساخت آن، جذب دانشجویان بین المللی بوده است.

دانشگاه دندانپزشکی روسیه
دانشگاه دوستی ملل مسکو

دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه کازان به همراه دانشگاه دوستی ملل مسکو، یکی از 2 دانشگاهی است که امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی را در روسیه فراهم می‌کند. این دانشگاه که می‌توان آن را ارزان ترین دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه نامید، دانشگاهی دولتی، و یکی از 500 دانشگاه برتر دنیاست. دانشگاه کازان از لحاظ قدمت دومین دانشگاه روسیه است و در حال حاضر از 106 کشور جهان، 9700 دانشجوی بین المللی در آن تحصیل می‌کنند.

دانشگاه سماشکو مسکو روسیه

دانشگاه سماشکو اودوکیمو با نام رسمی دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی دولتی مسکو، دانشگاهی در مرکز روسیه است که سال آینده 100 سالگی خود را جشن می‌گیرد. این دانشگاه که هر ساله تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کند با محوریت رشته های پزشکی و دندانپزشکی فعالیت می‌کند، با این حال دارای دانشکده های دیگری مانند روانشناسی و مددکاری است و دانشکده ای اختصاصی برای دانشجویان بین المللی نیز دارد. کیفیت تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو باعث شده تا بسیاری از متقاضیان این رشته برای پذیرش گرفتن از آن تلاش کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل در این دانشگاه دندانپزشکی روسیه فقط به زبان روسی امکان پذیر است.

مزایا تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی، بعد از پزشکی عمومی، پر طرفدار ترین رشته در میان دانشجویان بین المللی روسیه است و تعداد زیادی از این دانشجویان به دلیل تحصیل در یکی از این دو رشته مهاجرت تحصیلی به روسیه می‌کنند. در یکی از آخرین آمار‌هایی که دولت روسیه در این رابطه منتشر کرد مشخص شد که تنها 5 هزار دانشجو از کشور هند در رشته دندانپزشکی در روسیه تحصیل می‌کنند و تقریبا از اکثر کشور های دنیا، دانشجویانی در این کشور حضور دارند.

این موضوع باعث شده تا محیط دانشگاهی این کشور و دانشجویان روسی کاملا پذیرای دانشجویان خارجی باشند و برخلاف بسیاری از کشور ها که نژادپرستی علیه دانشجویان و اتباع خارجی به معضلی تبدیل شده، در روسیه این موضوع تقریبا به هیچ وجه مشاهده نمی‌شود.

امکانات بیمارستان ها و کلینیک های این کشور نیز در بالاترین کیفیت قرار دارند و دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی روسیه می‌توانند با آخرین تکنولوژی روز در این زمینه کار کنند و تجربه خود را به صورت عملی بهبود بخشند.

همانطور که گفته شد هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی و روسی نیز تقریبا به یک اندازه است، در حالی که در بسیاری از کشور ها شهریه دانشجویان خارجی تفاوت فاحشی با هزینه های تحصیلی دانشجویان داخلی دارد. این موضوع نیز نشانگر شرایط عالی تحصیل دندانپزشکی در روسیه است.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها