لوگو آسان مهاجر
سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا2022

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا به عنوان یکی از راه‌های مناسب جهت دستیابی به اقامت در این کشور نیز محسوب می‌‎شود. چرا که این کشور جهت جذب سرمایه‌های خارجی و همچنین افزایش رشد اقتصادی خود، به دنبال جذب تاجران و سرمایه‌ گذاران بوده، و همچنین آن‌ها نیز می‌توانند از طریق سرمایه‌ گذاری در کانادا، به اقامت دائم این کشور دست یابند. 

با توجه به این که شریک بزرگ اقتصادی کانادا آمریکا می‌باشد، همین امر موجب شده تا موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کرده و گسترده شوند. در پی همین موضوع افراد و کسب و کارهای بسیاری در سدد آن خواهند بود تا با شناخت فرصت‌های سرمایه گذاری در این کشور جایگاهی در بازار جهانی برای خود پیدا کنند. 

افرادی که قصد مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا را دارند می‌توانند از روش‌های مختلفی از قبیل خرید ملک، کارآفرینی، خود اشتغالی و برنامه‌های سرمایه گذاری استانی به بازار کانادا وارد شوند.

 اما در نهایت امر متقاضیانی که تمایل به دریافت تابعیت و اقامت دائم در کانادا را دارند می‌بایست در پی یافتن راهی مناسب جهت مهاجرت سرمایه گذاری باشند، که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری کانادا

روش‌های مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سرمایه گذاری در کانادا بسته به هر استانی دارای روش‌های گوناگونی می‎باشد.

اما به طور کلی چند روش وجود دارد که متقاضیان جهت مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا می‌توانند از طریق آن اقدام به عمل نمایند.

 • مهاجرت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق خوداشتغالی
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا

بعضی از استان‌های خاص در کشور کانادا، از برنامه‌های تجاری بخصوصی در برنامه‌های استانی خود برخوردار هستند، که در ادامه به برخی از برنامه‌های سرمایه گذاری استانی در چند استان کانادا خواهیم پرداخت.

برنامه مهاجرتی سرمایه‌ گذاری استان کبک

این برنامه در واقع به صورت منفعل می‎باشد، به این معنی که سرمایه‌گذاران هیچ نقش و فعالیتی در رابطه با کسب و کاری که سرمایه‌ گذاری کرده‌اند، نخواهند داشت. همچنین لازم به ذکر است که دارای شرایطی می‌باشد که به شرح زیر نیز می‌باشد.

 • داشتن مبلغی در حدود دو میلیون دلار دارایی شخصی.
 • پنج سال قبل از ارائه درخواست پذیرش، سابقه مدیریت و اداره یک کسب و موفق به مدت دو سال را دارا باشند.
 • متقاضیان می‌بایست در تجارتی که دولت ضمانت آن را کرده است، بدون سود و به مدت پنج سال ، مبلغی را به صورت منفعل سرمایه‌گذاری نمایند.
 • جهت سکونت در کبک اقدام نمایند.
 • برنامه مهاجرتی استان انتاریو

طراحی و استفاده از این برنامه نیز برای جذب کارآفرینان خارجی می‎باشد که قصد ایجاد یک کسب و کار جدید در استان انتاریو را دارند و یا تمایل به ارتقا کاری را دارند که از پیش خریداری شده است.

برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری تجاری استان منیتوبا

این برنامه دارای دو جریان اصلی نیز می‎باشد که به واسطه آن می‎توان کارآفرینان و تاجران خارجی را جذب نمود، که عبارتند از:

 • مسیر کارآفرینی، که مخصوص متقاضیانی است که  قصد افتتاح تجارتی جدید در منیتوبا را دارند.
 • مسیر کشاورزی، که مختص به افرادی است که تمایل به کشاورزی و یا مزرعه داری در منطقه روستایی منیتوبا را دارند.
 • برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک

این استان نیز از طریق روش کارآفرینی، دو مسیر را برای مهاجرت تجاری و سرمایه‌ گذاری برای متقاضیان در نظر گرفته است که به شرح زیر می‎باشد.

 • مسیر کارآفرینی، که برای تمامی افراد با تجربه و علاقه‎مند به سرمایه‌ گذاری در یکی از تجارت‌های این استان در نظر گرفته شده است، و قابل توجه است که این امکان برایشان فراهم خواهد بود که به همراه خانواده خود در این استان سکونت یابند.
 • مسیر کارآفرینی فارغ‌التحصیلان، که مختص دانشجویانی می‎باشد که در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی معتبر این استان تحصیلات خود را گذارنده‎ و اتمام رسانده‎اند و می‌توانند در این طرح شرکت کنند. متقاضیان می‎بایست قبل از درخواست، به مدت یک سال با دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی و با استفاده از آن نیز کسب و کاری را در این استان اداره کرده باشند.
سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق خوداشتغالی

 فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باید اثبات کند که توانمندی راه اندازی کسب و کار را در کانادا داشته و میتواند برای خود موقعیت شغلی ایجاد کند. اثبات این موضوع از طرق مختلفی ممکن است.

همچنین فرد خود اشتغال می‎بایست تمامی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را دارا باشد، که عبارت است از:

 • سابقه کار مرتبط
 • تمایل به خوداشتغال ماندن در کانادا
 • داشتن تمایل و توانایی در جهت کمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی

این نوع ویزا  از جمله روش‌های مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود که برای متقاضیانی در نظر گرفته شده که قصد راه اندازی یک بیزنس خلاقانه با ظرفیت توسعه و رشد بالا را دارند.

به عبارتی دیگر این ویزا برای کارآفرینانی می‎باشد که تمایل به ایجاد تاسیس ایده‌هایی جدید و نوآورانه در این کشور را دارند. همچنین این امکان برای متقاضیان فراهم است که بعد از دریافت نامه حمایتی از سوی سازمان‌های مجاز، برای خود و همه اعضای خانواده‎شان درخواست دریافت ویزا جهت مهاجرت نمایند.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق خرید ملک

قبل از هر چیزی در خصوص این روش باید گفت که مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از این طریق به منزله دریافت اقامت دائم کانادا نخواهد بود، اما افراد با خرید ملک در این کشور خواهند توانست علاوه بر ایجاد یک کسب و کار، با اجاره دادن ملک خود، کسب درآمدی هم داشته باشند.

همچنین با توجه به این امر که قیمت خانه همیشه روند افزایشی داشته، چانچه افراد قصد فروش ملک خود را داشته باشند، به سود چشمگیری دست خواهند یافت، و در پی آن به سرمایه خود بی‎افزایند.

سرمایه گذاری به کانادا از طریق ثبت شرکت

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از این طریق را دارند، باید در نظر داشته باشند که این کار به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم کانادا نخواهد شد. افرادی که در این کشور اقدام به ثبت شرکت می‌نمایند، باید در یک مدت زمان تعیین شده به سود دهی رسیده تا بتوانند از سوی دولت کانادا جهت اخذ اقامت دائم مجوز دریافت کنند.

این کشور زمانی مجوز ثبت شرکت را تایید خواهد کرد، که ثابت شود این امر در دراز مدت برای اقتصاد کانادا مفید و موثر باشد. از این رو موضوع بسیار مهمی که منجر به دستیابی به اقامت دائم این کشور از این طریق خواهد شد، ارائه گزارش‌های مالی و همچنین ارائه بیزنس پلن و برنامه‌های کارآفرینی استانی است که می‎تواند کمک بسزایی در تحقق آن باشد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها