لوگو آسان مهاجر
بورسیه تصحیلی ایتالیا

آشنایی با انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا 2022

بورسیه تحصیلی ایتالیا

مهاجرت به کشورهای خارجی از انواع مختلفی برخوردار است که یکی از پرطرفدارترین آن‎ها تحصیل در ایتالیا نیز محسوب می‎شود. در میان اکثر کشورها، ایتالیا از مقاصد محبوب دانشجویان جهت ادامه تحصیل به شمار خواهد رفت، چرا که این کشور دارای دانشگاه‌های معتبری بوده و هر ساله متقاضیان بسیاری برای گذراندن دوره‌های تخصصی به این کشور اقدام به مهاجرت می‎نمایند. همچنین وجود بورسیه تحصیلی در ایتالیا از عوامل جذابیت این کشور است.

تحصیل در ایتالیا از مزایای زیادی برخوردار بوده که یکی از مهم‎ترین آن‎ها بورسیه تحصیلی ایتالیا آن می‎باشد، که این بورسیه تنها مختص به یک مقطع تحصیلی خاص نبوده و همه دانشجویان در تمامی مقاطع  می‎توانند از این فرصت ویژه استفاده نمایند. از دیگر مزیت‎های تحصیل در ایتالیا می‎توان به اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل اشاره نمود. لازم به ذکر است که دانشجویان در زمان  فارغ التحصیلی اجازه تمدید ویزای خود را خواهند داشت.

بورسیه تحصیلی ایتالیا از انواع مختلفی برخوردار است و دریافت هر کدام از آن‎ها شرایط خاصی را نیز دارا می‎باشد. بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که جهت دریافت بورسیه تحصیلی این کشور باید واجد شرایط باشند.

تحصیل در ایتالیا

بعضی از بورسیه‌های تحصیلی تنها به دانشجویان بین المللی ارائه خواهند شد و برخی دیگر فقط مختص به شهروندان ایتالیایی می‎باشد. با توجه به همین امر می‎توان گفت که یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا، ملیت متقاضیان نیز خواهد بود.

در ادامه این مقاله از آسان مهاجر به معرفی برخی از انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا از قدیمی‎ترین و همچنین معتبرترین دانشگاه‎های دنیا بوده که به دانشجویان بین المللی واجد شرایط، در مقاطع کارشناسی و ارشد، بورسیه تحصیلی ایتالیا را ارائه خواهد نمود.

با توجه به قوانین این دانشگاه، شرایط تحصیل در آن به این صورت است که متقاضیان نباید در زمان درخواست کمک هزینه، از گپ تحصیلی زیاد برخوردار بوده و بالای از 30 سال سن داشته باشند.

همچنین می‎بایست یکی از آزمون‎های بین المللی SAT و یا GRE را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.

این امکان برای متقاضیانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا شده‎اند فراهم است تا، از شرایط پوشش کامل شهریه دانشگاه و کمک هزینه تحصیلی نیز بهره‎مند شوند. بورسیه دانشگاه بولونیا برای یک سال تحصیلی بوده، اما متقاضیان می‎توانند بنا بر شرایط خود و همچنین قوانین اقدام به تمدید آن کنند.

بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه پلیتکنیک تورینو ایتالیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا به این صورت است که کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی، جهت حضور در برنامه‌های دانشگاهی در حوزه‎های مهندسی و معماری را فراهم خواهد نمود. همچنین این دانشگاه در برنامه اراسموس موندوس که در آن نیز هزینه تحصیلی در ایتالیا در نظر گرفته شده است هم مشارکت خواهد نمود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بوکونی ایتالیا

دانشگاه بوکونی واقع در شهر میلان بوده و به متقاضیان بین‌ المللی در مقاطع کارشناسی و تکمیلی انواع بورسیه و اسکالرشیپ را اهدا خواهد کرد. همه متقاضیان بین المللی، از نقاط مختلف دنیا خواهند توانست در این طرح شرکت کرده، و در تمام رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی و همچنین رشته‌های علوم ارشد، جهت دریافت این بورسیه اقدام نمایند.

بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه کاتولیکا ایتالیا

بورسیه UCSC دانشگاه کاتولیکا برای کاهش شهریه سالیانه متقاضیان جهت تحصیل در این دانشگاه ارائه خواهد شد که شامل مقطع کارشناسی نیز می‎باشد.

این بورسیه حدود ۳۰ درصد از تمامی هزینه تحصیل را پوشش خواهد داد، اما در صورتی که دانشجویان نتوانند در موعد مقرر فارغ ‌التحصیل شوند، تمامی هزینه‌های اضافی ادامه تحصیل بر عهده خودشان خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دکترا SNS ایتالیا

موسسه آموزش SNS، به دانشجویان واجد شرایط در مقطع دکترا بورسیه‌های فول فاند خود را اهدا خواهد کرد. متقاضیانی که مایل به دریافت این بورسیه هستند، در نظر داشته باشند که می‎بایست در یکی از رشته‌های تحصیلی فرهنگ و اجتماع معاصر اروپا، ادبیات، هنر، تاریخ قرون وسطی و مدرن، فلسفه، ادبیات کلاسیک، فیزیک، ریاضیات، ریاضیات مالی، علوم مولکولی، علوم نانو، علوم سیاسی و جامعه شناسی در مقطع دکترا اقدام به تحصیل نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که بورسیه SNS  شامل مواردی از قبیل کمک هزینه تحصیل و کمک هزینه اجاره محل اسکان دانشجویان خواهد شد. از دیگر موارد دریافت این بورسیه این است که افرادی که جزو اتحادیه اروپا نیستند، خواهند توانست از امکانات پوشش هزینه سفر رفت و برگشت به کشور مبدا به صورت محدود بهره‎مند شوند.

بورس تحصیلی ایتالیا

بورسیه دولت ایتالیا

این نوع بورسیه مخصوص دانشجویان بین المللی می‎باشد. بورسیه دولت ایتالیا از سوی وزارت امور خارجه به متقاضسان بورسیه تحصیلی ایتالیا اهدا خواهد شد. هدف از این بورسیه فراهم نمودن شرایط مناسب برای برای متقاضیان خارجی بوده و شامل کمک هزینه شهریه دانشگاه، بیمه درمان و سلامت بوده و همچنین کمک هزینه زندگی را نیز شامل خواهد شد.

بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه‌های استانی ایتالیا یا بورسیه DSU از سوی اداره بورسیه هر استان، در  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه خواهد شد. دریافت این بورسیه برای متقاضیان سراسر جهان امکان پذیر خواهد بود. با دریافت بورسیه استانی ایتالیا شهریه دانشگاه برای دانشجو رایگان بوده و می‌توانند از مزایای دیگری هم بهره‌مند شوند که شامل  هزینه خوابگاه، غذا و…  خواهد بود.

همچنین جهت دریافت بورسیه DSU معدل فرد متقاضی در مقطع تحصیلی قبلی می‎بایست بالای ۱۴ بوده، و مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ نیز مورد نیاز خواهد بود.

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

در گام اول می‎بایست به یک اطلاعات کلی در مورد انواع بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگا‎های این کشور پرداخته و شرایط آن را نیز مورد بررسی قرار دهید، سپس مراحل زیر را انجام دهید.

 • دریافت توصیه نامه از استادان قبلی، و ارتباط با یک استاد دانشگاه در ایتالیا و دریافت توصیه نامه
 • برگزیدن دانشگاه مورد نظر و تکمیل فرم درخواست شده جهت پذیرش

علاوه بر انجام این مراحل، مدارک مورد نیاز جهت سپری کردن مراحل دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه و کپی شناسنامه
 • ارسال مدارک تحصیلی و ریز نمرات به دانشگاه برگزیده شده
 • ارائه رزومه تحصیلی قوی
 • ترجمه ریز نمرات و مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان بین‌المللی آیلتس و یا تافل با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه برگزیده شده
 • ارائه نمرات آزمون SAT و یا GRE
 • ارائه مقاله و تحقیقات قبلی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه
 • نامه تمکن مالی
 • مشخص نمودن محل اقامت در ایتالیا
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها