لوگو آسان مهاجر
اقامت از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک تجاری یکی از راه های مناسب مهاجرت و کسب اقامت است که بسیاری از کشورهای دنیا این امکان را فراهم کرده‌اند. دریافت شهروندی و اقامت با خرید ملک اکثرا در بازه‌ی زمانی کوتاه صورت می‌گیرد  و افراد به غیر از داشتن شرایط مالی مناسب، نیاز به داشتن شرایط دیگری ندارند.

در ادامه 25 کشور را که اقامت دائم و یا شهروندی خود را در ازای سرمایه گذاری اعطا می‌کنند، معرفی می‌کنیم. برخی از این کشور ها، مانند کشورهای حوزه دریای کارائیب، در مدت زمانی بسیار کوتاه و با رقم بسیار مناسب امکان شهروندی کامل خود را برای سرمایه گذاران خارجی مهیا کرده‌اند و اقامت با خرید ملک ارزان حتی بدون حضور در خاک این کشورها نیز ممکن است.

اسپانیا

یکی از کشور هایی که سالانه تعداد زیادی مهاجر را از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک می‌‍پذیرد، کشور اسپانیاست. با سرمایه گذاری 500 هزار یورویی و خرید هر شکلی از ملک در این کشور، اقامت دائم دریافت می‌کنید و به علت حضور این کشور در اتحادیه اروپا می‌توانید آزادانه در منطقه شنگن رفت و آمد کنید.

البته شهروندی این کشور پس از 10 سال اقامت بدون وقفه در این کشور به شما اعطا خواهد شد و کل پروسه دریافت اقامت با خرید ملک در اسپانیا، حدود 3 ماه زمان می‌برد. تحصیل در اسپانیا از دیگر روش های دریافت اقامت در این کشور است.

مالت

مالت کشوری کوچک واقع در دریای مدیترانه و جنوب ایتالیاست. این کشور که از سال 2004 عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، در سال های گذشته از لحاظ اقتصادی رشد بسیاری داشته است. با سرمایه گذاری 275 هزار یورویی و خرید مسکن در مالت، در کمتر از 3 ماه اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنید.

پس از گذشت 15 ماه نیز می‌توانید برای شهروندی مالت اقدام کنید و از پاسپورت قدرتمند این کشور عضور اتحادیه اروپا، بهره مند شوید.

پرتغال

پرتغال کشوری شناخته شده در جنوب غربی اروپاست که در حدود 30 سال پیش به اتحادیه اروپا پیوست. با سرمایه گذاری یا خرید هر نوعی از ملک به ارزش 280 هزار یورو، قادر به دریافت اقامت دائم این کشور خواهید شد.

پروسه دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک 4 تا 6 ماه به طول می‌انجامد و در هنگام سرمایه گذاری، نیازی به حضور در این کشور نخواهید داشت. البته برای دریافت پاسپورت پرتغال، نیاز به 6 سال زندگی مداوم در این کشور دارید.

قبرس

قبرس جزیره‌ای در دریای مدیترانه و غرب ترکیه است که در سال 2008 به اتحادیه اروپا پیوست. با خرید مسکن به ارزش 300 هزار یورو در قبرس که کشوری توریستی و البته مهاجر پذیر به شمار می‌رود، اقامت دائم آن را دریافت می‌کنید.

نکته جالب و قابل توجه در این مورد، امکان دریافت پاسپورت و شهروندی قبرس تنها پس از 6 ماه از خرید مسکن و اقامت در این کشور است. با داشتن پاسپورت قبرس می‌توانید به راحتی به دیگر کشور های منطقه شنگن بروید.

ایالات متحده

در حدود 50 میلیون مهاجر در آمریکا اقامت دارند که این موضوع این کشور را به مهاجر پذیرترین کشور دنیا تبدیل کرده است. برای دریافت اقامت آمریکا باید حداقل 900 هزار دلارسرمایه گذاری تجاری در این کشور داشته باشید. البته پروسه دریافت اقامت آمریکا ممکن است بین 12 تا 18 ماه زمان ببرد.

با انجام این امر می‌توانید به آسانی برای خود و خانواده‌ی خود، گرین کارت آمریکا دریافت کنید و در هر کدام از ایالت های این کشور مستقر شوید. بعد از 7 سال امکان اقدام برای شهروندی و دریافت پاسپورت آمریکا را خواهید داشت ولی حداقل باید 5 سال از این 7 سال را در خاک این کشور گذرانده باشید.

یونان

یونان که به نوعی قدیمی ترین کشور و تمدن اروپایی به شمار می‌رود، کشوری با جاذبه های گردشگری بسیار است که در شرق این قاره واقع شده و از اولین کشور هایی بود که به اتحادیه اروپا پیوست. با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در این کشور اقامت دائم دریافت می‌کنید که طی پروسه تقریبا 6 ماه انجام می‌گیرد.

بعد از 7 سال زندگی بی وقفه در یونان واجد شرایط دریافت پاسپورت این کشور می‌شوید و با استفاده از پاسپورت این کشور می‌توانید به آسانی به دیگر کشور های اتحادیه اروپا سفر کنید.

ایرلند

ایرلند کشوری جزیره‌ای در غرب اروپاست که برخلاف انگلستان و دیگر کشورهای بریتانیایی، همچنان عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. با سرمایه گذاری یک میلیون یورویی در تراست املاک و مستغلات و یا خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو در ایرلند، امکان دریافت اقامت این کشور را خواهید داشت.

بعد از 5 سال اقامت بدون تخلف در این کشور نیز امکان دریافت پاسپورت ایرلند را خواهید داشت. کار در این کشور یکی دیگر از روش های دریافت اقامت ایرلند است.

مونته نگرو

مونتنگرو کشوری کوچک در جنوب اروپاست که در سال 2006 از صربستان اعلام استقلال نمود. برنامه دریافت اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در مونته نگرو از سال 2019 آغاز شد و با 250 هزار یورو سرمایه گذاری در خرید ملک و 100 هزار یورو کمک مالی به دولت مونتنگرو امکان شهروندی این کشور را خواهید داشت.

مونتنگرو که عضوی از ناتو است هنوز به عضویت اتحادیه اروپا در نیامده است اما احتمالا تا سال 2025 به لیست کشور های عضو این اتحادیه خواهد پیوست.

لتونی

لتونی که با نام لاتویا نیز شناخته می‌شود، کشوری در شرق اروپا است که با فروپاشی شوروی سابق به کشوری مستقل و دموکراتیک تبدیل گشت و حالا عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در لتونی، اقامت موقت 5 ساله این کشور را دریافت می‌کنید که پس از 5 سال به روش های دیگری قابل تمدید است.

دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای زیبا و کوچک در دریای کارائیب است که در حدود 40 سال پیش از بریتانیا اعلام استقلال کرد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و اقتصاد این کشور بر پایه سرمایه گذاری خارجی و گردشگری بنا شده است.

با 200 هزار دلار سرمایه گذاری در هر گونه ملک شخصی یا سرمایه گذاری در هتل ها و اماکن تفریحی این کشور، طی زمان کوتاه و تقریبا 4 ماهه پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنید. برای سرمایه گذاری در دومینیکا نیازی به حضور در این کشور ندارید و همان طور که گفته شد در زمانی بسیار کوتاه شهروندی این کشور را دریافت می‌کنید که پاسپورت آن هم از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

تابعیت دوگانه در دومینیکا مجاز است و برای سرمایه گذاران خارجی امتیازات مالیاتی ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده که همه این موارد، بسیاری را به سرمایه گذاری در دومینیکا ترغیب می‌کند.

گرنادا

گرنادا (متفاوت از استان گرانادا واقع در اسپانیا) کشوری در دریای کارائیب و شمال ونزوئلا است که مجموعا 100 هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور جزیره‌ای و کوچک دلار است و زبان رسمی آن انگلیسی است.

با 220 هزار دلار خرید ملک مورد تایید دولت گرنادا، بعد از تنها 2 ماه پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. با پاسپورت گرنادا بدون نیاز به ویزا می‌توانید به 120 کشور از جمله انگلستان، کشورهای اتحادیه اروپا و چین سفر کنید. همچنین بعد از شهروندی و دریافت پاسپورت گرنادا می‌توانید برای ویزای تجاری E2 آمریکا اقدام کنید.

سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس کشور دیگری در دریای کارائیب است که جمعیتی حدودا 50 هزار نفری دارد و مانند اکثر کشورهای این حوزه انگلیسی زبان است. این کشور در سال 1984 برنامه ای را تدوین کرد که بر طبق آن به افراد خارجی در صورت سرمایه گذاری در این کشور شهروندی و پاسپورت اعطا می‌گردد. این موضوع سنت کیتس را به اولین کشوری تبدیل کرد که با سرمایه گذاری می‌توان مستقیما پاسپورت آن را دریافت کرد و طرح اقامت از طریق خرید ملک اولین بار در این کشور اجرا شد.

با سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در ملک های مورد تایید دولت سنت کیتس و نویس، می‌توانید بعد از 3 ماه، برای خانواده و فرزندان خود پاسپورت و شهروندی این کشور را دریافت کنید. البته تا 7 سال اجازه فروش ملک خریداری شده را نخواهید داشت. پاسپورت سنت کیتس، پاسپورت معتبری به حساب می‌آید و با آن بدون نیاز به ویزا می‌توان به 120 کشور دنیا از جمله برزیل و اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید. همچنین در حین انجام مراحل سرمایه گذاری، نیازی به حضور در سنت کیتس نخواهید داشت.

آنتیگوا و باربودا

آنتیگوا و باربودا کشوری متشکل از دو جزیره اصلی آنتیگوا و باربودا واقع در دریای کارائیب و در ناحیه شرقی جزایر سنت کیتس و نویس است. این کشور نیز مانند اکثر کشور های اطراف خود در حدود 40 سال پیش از بریتانیا اعلام استقلال نمود اما همچنان تحت سلطه کشور انگلستان است.

200 هزار دلار سرمایه گذاری با خرید مسکن، پاسپورت و شهروندی آنتیگوا و باربودا را برای شما و خانواده تان به ارمغان می‌آورد و این پروسه تنها 3 ماه به طول می‌انجامد. با پاسپورت این کشور می‌ توان بدون ویزا به کشور هایی مانند کانادا، بریتانیا، کشورهای حوزه شنگن و در مجموع 130 کشور سفر کرد. قوانین مالیاتی این کشور نیز شرایط بسیار ویژه ای دارد و امتیازات فراوانی را برای سرمایه گذاران در این کشور فراهم کرده است.

سنت لوسیا

سنت لوسیا یا سن لوچیا، کشوری دیگر در دریای کارائیب است که از لحاظ سیاسی و اقتصادی شرایطی مشابه با دیگر همسایگان خود دارد و عضوی از کشورهای مشترک المنافع (مستعمره های سابق بریتانیا) به شمار می‌رود. در این کشور 180 هزار نفری زبان فرانسوی نیز در کنار زبان انگلیسی رایج است اما زبان رسمی آن همان انگلیسی است.

با سرمایه گذاری 300 هزار دلاری در خرید خانه، هتل، و یا اماکن تفریحی در سن لوچیا، پاسپورت این کشور را بعد از 3 ماه دریافت خواهید کرد و قانونا به شهروند این کشور تبدیل می‌شوید. با پاسپورت سنت لوسیا امکان سفر به 125 کشور جهان را بدون ویزا خواهید داشت.

باهاما

باهاما کشوری در اقیانوس اطلس و در نزدیکی ایالت فلوریدای آمریکاست که همسایه شمالی کشور کوبا نیز به شمار می‌رود. این کشور از چندین جزیره تشکیل شده و مردم در آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. باهاما کشوری ثروتمند است که حاکمیت آن زیر نظر امپراتوری بریتانیاست.

با خرید خانه ای به ارزش 500 هزار دلار، اقامت دائم باهاما را دریافت می‌کنید و بعد از 10 سال، اجازه تبدیل اقامت دائم خود به شهروندی را خواهید داشت. نرخ مالیت بر درامد در باهاما صفر درصد است.

آندورا

آندورا کشوری بسیار کوچک در بین کشورهای اسپانیا و فرانسه است. مردم این کشور از نژاد اسپانیولی هستند و زبان رسمی آندورا کاتالانی است. این کشور عضوی از اتحادیه اروپا نیست، اما واحد پول آن یورو است. آندورا یکی از کم ترین نرخ های پرداخت مالیات در دنیا را دارد و مالیاتی از ثروت و سرمایه افراد اخذ نمی‌کند که همین موضوع این کشور را به هدف مهاجرتی بسیار از سرمایه داران تبدیل کرده است.

با سرمایه گذاری و خرید خانه به ارزش 400 هزار یورو در آندورا، اجازه اقامت موقت در این کشور را پیدا می‌کنید که بعد از 10 سال زندگی در این کشور این اقامت به اقامت دائم، و پس از 20 سال به شهروندی تبدیل می‌شود.

بلغارستان

بلغارستان کشوری بزرگ در جنوب شرقی اروپاست که 16 سال پیش یعنی در سال 2005 به اتحادیه اروپا پیوست. با این حال این کشور همچنان عضوی از شنگن محسوب نمی‌شوند و شهروندان آن برای تردد در 27 کشور عضو این منطقه، نیاز به ویزای شنگن دارند. قوانین مالیاتی این کشور بسیار ساده است و یکی از کمترین نرخ های مالیاتی در اروپا را دارد.

با خرید خانه ای به ارزش 500 هزار یورو می‌توانید اقامت موقت بلغارستان را دریافت کنید. این اقامت پس بعد از 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم است. همچنین پس از 6 سال زندگی مستمر با داشتن اقامت دائم در بلغارستان، می‌توان برای شهروندی این کشور اقدام کرد.

ترکیه

همسایه غربی کشور ما یعنی ترکیه، به علت ویژگی ها و امتیازاتیش، از گزینه های محبوب سرمایه گذاران ایرانی است. پاسپورت کشور ترکیه در حال حاضر از اعتبار بسیار بالاتری نسبت به پاسپورت ایرانی برخوردار است و این امکان وجود دارد تا در آینده‌ای نزدیک کشور ترکیه به اتحادیه اروپا نیز بپیوندد.

با سرمایه گذاری و خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو که پروسه‌ای تقریبا 2 تا 3 ماهه دارد، شهروندی کامل و اقامت دائم ترکیه را برای زندگی و کار در هر نقطه از این کشور دریافت می‌کنید. همچنین ترکیه تابعیت دوگانه را نیز می‌پذیرد و امکان داشتن پاسپورت کشور دیگری همزمان با پاسپورت ترکیه را نیز دارید که این مزیت دیگری است که اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه به همراه دارد.

فیجی

فیجی کشوری متشکل از چندین جزیره است که در اقیانوس آرام و در منطقه اقیانوسیه واقع شده و به نوعی همسایه شرقی استرالیا و همسایه شمالی نیوزیلند به حساب می‌آید. واحد پول فیجی دلار است و زبان رسمی آن هم انگلیسی است.

با سرمایه گذاری تنها به ارزش 125 هزار دلار در این کشور اقامت موقت 7 ساله دریافت می‌کنید و اگر 5 سال به صورت مستمر در این کشور زندگی کنید، می‌توانید برای شهروندی و دریافت پاسپورت فیجی اقدام کنید.

موریس

موریس کشور کوچک و جزیره‌ای واقع در اقیانوس هند است که در جنوب شرقی قاره آفریقا و شرق جزیره ماداگاسکار قرار دارد. زندگی در این کشور از سطح خوب و مناسبی برخوردار است و مردم آن به زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند.

با سرمایه گذاری 500 هزار دلاری در موریس اقامت موقت 10 ساله این کشور را دریافت می‌کنید. همچنین با 2 سال زندگی بی‌وقفه در این کشور، مجاز به دریافت پاسپورت و شهروندی موریس می‌شوید.

موناکو

موناکو شبه جزیره‌ای در جنوب فرانسه است که بعد از واتیکان کوچک ترین کشور جهان به شمار می‌رود. کشور مرفه موناکو هیچگونه مالیاتی از شهروندانش دریافت نمی‌کند و به همین علت به بهشت سرمایه داران دنیا معروف شده است و بیشتر جمعیت شهر مونت کارلو در این کشور کوچک را ثروتمندان تشکیل می‌دهند.

با سرمایه  گذاری 1 میلیون فرانک سوییس در مونت کارلو اقامت موقت در این کشور را دریافت می‌کنید. پس از 5 سال قابلیت تبدیل اقامت خود به اقامت دائم را خواهید داشت و با 10 سال زندگی مداوم، می‌توانید شهروند موناکو شوید. البته تابعیت دوگانه و داشتن 2 پاسپورت در موناکو مجاز نیست. همچنین با داشتن اقامت موناکو می‌توانید در کشور های منطقه شنگن رفت و آمد کنید.

امارات

امارات متحده عربی کشوری پادشاهی متشکل از 7 امیر نشین در جنوب خلیج فارس است و یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. امارات رشد اقتصادی بسیار زیادی را در سال های گذشته تجربه کرده و بسیاری از ثروتمندان از نقاط مختلف دنیا اقدام به سرمایه گذاری در امارات می‌کنند.

با سرمایه گذاری 1 میلیون درهمی که معادل 275 هزار دلار آمریکا است، اقامت موقت در شهرهای دبی و ابوظبی را برای خود و خانواده تان دریافت می‌کنید. البته امارت از این طریق اقامت دائم و یا شهروندی اعطا نمی‌کند و در مجموع داشتن تابعیت کشور دیگری به همراه کشور امارات مجاز نیست.

کلمبیا

کلمبیا کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است که جمعیتی حدودا 50 میلیونی دارد و زبان رسمی آن اسپانیایی است. این کشور به نسبت اکثر همسایگان خود یعنی ونزوئلا، اکوادور و پرو وضعیت اقتصادی بهتری دارد و صنعت گردشگری آن نیز پر رونق تر است.

با سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در کلمبیا، ویزای اقامت موقت سرمایه گذاری در این کشور را دریافت می‌کنید که می‌توانید خانواده خود را نیز همراه داشته باشید. اقامت دائم در کلمبیا پس از 5 سال زندگی بدون داشتن مشکل قانونی در این کشور، میسر می‌شود. پس از 10 سال نیز امکان تبدیل اقامت دائم خود به شهروندی و دریافت پاسپورت کلمبیا را خواهید داشت. البته شهروندان اسپانیا و کشورهای حوزه دریای کارائیب پس از 1 یا 2 سال می‌توانند شهروندی کلمبیا را دریافت کنند.

مولداوی

مولداوی کشوری در شرق اروپاست که زمانی جزوی از شوروی سابق بود و با فروپاشی آن در سال 1991 اعلام استقلال نمود. این کشور هنوز عضوی از اتحادیه اروپا نیست و به علت مشکلات اقتصادی که در سالیان گذشته مولداوی را درگیر کرده، از سرمایه گذاران خارجی استقبال می‌کند.

با سرمایه گذاری 250 هزار یورویی، می‌توانید اقامت مولداوی را دریافت کنید. البته این اقامت قابل تبدیل به شهروندی نیست و دولت مولداوی این امکان را که زمانی فراهم بود، در سپتامبر 2020 به طور کامل لغو کرد.

سیشل

سیشل کشوری جزیره‌ای و کوچک واقع در اقیانوس هند در شرق آفریقاست که سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می‌کنند. سیشل یکی از معدود کشورهای آفریقایی با شاخص انسانی بسیار بالاست و جمعیت آن هم کمتر از 100 هزار نفر است.

با سرمایه گذاری 400 هزار دلاری در خرید املاکی مانند خانه، ویلا یا هتل می‌توانید اقامت 5 ساله سیشل را برای خود و خانواده تان بدست آورید. شهروندی سیشل پس از 10 سال زندگی مداوم در این کشور قابل دریافت است.

جمع بندی اقامت از طریق خرید ملک

فیجی با نیاز به تنها 125 هزار دلار سرمایه گذاری، ارزان ترین و کمترین رقم را در اقامت با خرید ملک در بین تمامی کشور های دنیا دارد و با خرید ملک در کشور های حوزه دریای کارائیب مانند سنت کیتس، دومینیکا و… تنها پس از 2 الی 3 ماه می‌توانید شهروندی کامل و پاسپورت دریافت کنید. این موضوع نشان می‌دهد که دریافت اقامت از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش های مهاجرتی موجود در حال حاضر است.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها