لوگو آسان مهاجر
دانشگاه های قبرس

آشنایی با دانشگاه‌های قبرس شمالی و شرایط تحصیل در آن‌ها

امروزه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به عنوان یکی از اهداف بسیاری از دانشجویان، به ویژه ایرانیان محسوب می‌شود. مهم‌ترین دغدغه متقاضیان در این خصوص انتخاب بهترین کشور و شرایط تحصیل و زندگی به شمار می‌رود، از رو دانشجویان می‌بایست در انتخاب بهترین گزینه دقت لازم را به عمل آورند.

در طی سال‌های اخیر، تحصیل در قبرس شمالی به دلیل برخورداری از دانشگاه‌های با سطح کیفی بالا، شهریه‌های مقرون به صرفه نسبت به سایر کشورهای هم رده، و همچنین ارائه بورسیه‌های تحصیلی و ایجاد شرایطی اقامتی مناسب مانند خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در بین دانشجویان بین المللی به خصوص ایرانیان شناخته شده است.

یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی این است که آنان نیز ملزم به دریافت ویزای تحصیلی نبوده و از لحاظ فرهنگ و تمدن بسیار به کشور ایران نزدیک می‌باشد.

دانشگاه های قبرس شمالی

همچنین زبان تحصیل در این کشور انگلیسی بوده و با توجه به امکانات و سطح بالای علمی دانشگاه‌های بین المللی قبرس شمالی، در میان دانشجویان از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد.

لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه‌های برتر و معتبر این کشور از دستگاه‌ها و تجهیزات تخصصی برخوردار می‌باشند.

تعداد زیادی از استادان و مدرسان دانشگاه‌های قبرس شمالی تابعیت این کشور یا ایالات ‌متحده آمریکا را دارا می‌باشند. از همین روی سیستم آموزشی دانشگاه‌ها بر طبق سیستم آموزشی آمریکا خواهد بود. با توجه به همه این مزایا و ویژگی‌ها، باید گفت که دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی در رنکینگ‌های جهانی قرار داشته و هر ساله متقاضیان فراوانی را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده است.

در ادامه به بررسی و معرفی دانشگاه‌های قبرس شمالی خواهیم پرداخت.

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک را می‌توان به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی معرفی نمود که واقع در نیکوزیا نیز می‌باشد. این دانشگاه موسسه‌ای است بر پایه رقابت، که از امکانات پیشرفته و استانداردهای بالای آموزشی برای دانشجویان برخوردار می‌باشد. در حال حاضر این دانشگاه در حال جذب تمامی دانشجویان بین ‌المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در هر برنامه‌ای نیز می‌باشد، از 50 درصد بورسیه هم نیز برخوردار می‌باشند.

همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه خاور نزدیک کمک هزینه‌ای را تحت عنوان (بسته همه جانبه) به دانشجویان خود به دانشجویان اراپه می‌دهد.

تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه

دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور و همچنین یک موسسه خصوصی عالی جهت یادگیری و آموزش مطابق با استانداردهای بین ‌المللی و تکنیک‌های آموزشی نوین با متخصصان آموزش ‌دیده داخلی و خارجی نیز می‌باشد. نکته حائز اهمیت در خصوص این دانشگاه این است که سطح کیفیت آموزش در این دانشگاه مطابق با دانشگاه‌های ایالات ‌متحده آمریکا بوده، با این تفاوت که هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار پایین‌تر از دانشگاه‌های آمریکا نیز می‌باشد.

تحصیل در دانشگاه بین ‌المللی قبرس

در ادامه معرفی دانشگاه‌های قبرس شمالی باید گفت که دانشگاه بین المللی قبرس یک دانشگاه معتبر و خصوصی مدرن در قبرس شمالی است که واقع در شهر نیکوزیا می‌باشد. شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس با توجه به رشته انتخابی متفاوت بوده، که البته نکته حائز اهمیت این است که تمامی متقاضیان بین المللی تحصیل در این دانشگاه شامل دریافت بورسیه 50 درصد خواهند بود.

همچنین از مزایای تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس این است که امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی برای دانشجویان فراهم خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه

این دانشگاه حدود 20 دهه است که در لیست دانشگاه‌های برتر و معتبر کشور قبرس شمالی قرار دارد، که در میان دانشجویان از محبوبیت زیادی برخوردار می‌باشد. دانشگاه اروپایی لفکه شامل 11 دانشکده است و همه برنامه‌ها و آموزش‌ها در این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی نیز ارائه می‌شود.

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رون که همواره به صورت پویا و پیوسته در حال رشد و توسعه نیز می‌باشد. این دانشگاه دارای گرایش‌های مختلف بین المللی در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دکترا نیز می‌باشد.

همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه مدیترانه شرقی، جزو معتبرترین مراکز در خصوص فعالیت‌های علمی، فرهنگی و آموزشی قبرس شمالی بوده، که در سطح بین المللی جایگاه ویژه‌ای در جهان را نیز به خود اختصاص داده است.

تحصیل در دانشگاه کارپاسیا مدیترانه

دانشگاه کارپاسیا مدیترانه یک دانشگاه خصوصی واقع در شهر نیکوزیا است، که به عنوان یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی محسوب می‌شود. این دانشگاه شامل 5 دانشکده زبان‌های خارجی، دانشکده کسب و کار، دانشکده حمل و نقل هوایی، دانشکده حقوق و دانشکده مدیریت گردشگری و هتلداری بوده، و همچنین زبان تحصیل در دانشگاه کارپاسیا مدیترانه، زبان انگلیسی نیز می‌باشد.

مزایای تحصیل در کشور قبرس شمالی

در خصوص معرفی دانشگاه‌های قبرس شمالی، به موضوع مزایای تحصیل در کشور قبرس شمالی خواهیم پرداخت.

از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های تحصیل در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • عدم نیاز به ویزا جهت ثبت نام در دانشگاه
 • عدم نیاز به داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • هزینه پایین تحصیل و زندگی نسبت به کشورهای اروپایی
 • امکان انجام کارهای دانشجویی پاره وقت، ضمن تحصیل
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • امکان رفت و آمد ساده به ایران
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر
 • بیمه درمانی و امکان استفاده رایگان از خدمات درمانی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی
 • پذیرش در دانشگاه تنها بر اساس سوابق تحصیلی و بدون محدودیت سنی

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی، نیازی به دریافت ویزای دانشجویی نداشته، و تنها مدارک مورد نیاز از قرار زیر خواهد بود. (مدارک می‌بایت به زبان انگلیسی ترجمه شوند.)

 • سوابق تحصیلی به علاوه ریزنمرات مقطع قبلی
 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کپی پاسپورت (حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • چهار عدد عکس پرسنلی ۶ در ۴
 • مدرک زبان آیلتس IELTS (نمره۵٫۵ برای همه مقاطع تحصیلی)
 • مدرک زبان تافل TOEFL ( IBT 65 و PBT 513 برای همه مقاطع تحصیلی)

همچنین دانشجویان باید توجه داشته باشند که داشتن مدرک زبان برای پذیرش دانشگاه‌های قبرس شمالی الزامی نبوده و آنان نیز می‌توانند پیش از تحصیل خود یک دوره زبان یک ‌ساله در دانشگاه‌های این کشور را بگذرانند.

دانشگاه قبرس شمالی

سیستم آموزش و تحصیل در کشور قبرس شمالی همانند کشور ایران از دوره پیش دبستانی آغاز خواهد شد و تا دوره دانشگاه و تحصیلات آکادمیک ادامه ویدا خواهد کرد. همچنین این امکان برای فارغ التحصیلان کشور قبرس شمالی فراهم است که برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع تحصیلی بالاتر به دانشگاه‌های معتبر کشورهای دیگر راه پیدا کرده و به دنبال آن پیشنهادهای شغلی بسیار مناسبی را دریافت نمایند.

همچنین امکان تحصیل به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی در کشور قبرس شمالی نیز فراهم می‌باشد. علاوه بر آن متقاضیان خواهند توانست جهت دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین جهت دریافت کمک هزینه تحصیل اقدام نموده و بورسیه کامل و یا جزئی دریافت کنند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها