لوگو آسان مهاجر
بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

معرفی بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا

یکی از مواردی که متقاضیان تحصیل در کانادا به آن توجه ویژه‎ای دارند، انتخاب بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا و همچنین شرایط مناسب زندگی در آن نیز می‎باشد. چرا که به طور قطع این موضوع برای دانشجویان و دانش‌ آموزان مهم خواهد بود که در مورد هزینه‌های زندگی در کانادا، فرصت‌های شغلی، امنیت شهر و … به یک آگاهی کامل رسیده و بعد از آن اقدام به عمل نمایند.

کشور کانادا ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج را در خود جای داده است. به طور تقریبی سالیانه بالغ بر ۱۵۰۰۰۰ متقاضی بین المللی جهت ادامه تحصیل به این کشور اقدام به مهاجرت می‌کنند، که این امر به دلیل سطح کیفی آموزش،  دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور نیز می‌باشد.

در واقع برای این که به‌توان گفت کدام دانشگاه خوب است و یا کدام شهر کانادا برای تحصیل مناسب‌تر است، بالطبع شاخص‌ها و استانداردهایی وجود دارند، که با بررسی کلی آن‎ها می‎توان تصمیم گرفت کدام شهر یا دانشگاه برای تحصیل و زندگی مناسب خواهد بود. 

تحصیل در شهرهای کانادا

حال در ادامه بر اساس رتبه بندی، به معرفی بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

تحصیل در شهر مونترال کانادا

مونترال بزرگ‎ترین در استان کبک بوده و همچنین به عنوان دومین شهر بزرگ کانادا محسوب می‎شود، که با توجه به اینکه پایتخت فرهنگی کشور کانادا شناخته می‎شود، یکی از بهترین شهرهای کانادا جهت تحصیل به شمار می‎رود.

شهر مونترال در حدود 12 کالج، 7 موسسه آموزش عالی و 4 دانشگاه را در خود جای داده است، که با توجه به همین امر می‌توان گفت تمرکز بیشتری بر آموزش و پروش به ویژه برای دانش آموزان در سطح کالج و دوران متوسطه را نیز دارا می‌باشد.

جالب است بدانید که در حدود 29 درصد از کل دانشجویان دانشگاه‌های مونترال، شامل متقاضیان بین المللی می‌باشند.

دانشگاه‌های عالی شهر مونترال عبارتند از:

 • دانشگاه مک گیل، که دارای رتبه 31 در سطح جهانی می‎باشد.
 • دانشگاه کنکوردیا، که دارای رتبه 477 در سطح جهانی می‎باشد.

لازم به ذکر است که دانشگاه‌های این شهر از شش شاخص اصلی که با آن مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، در پنج شاخص عملکرد بسیار بالایی را از خود ارائه داده است. همچنین از مزایای دیگر تحصیل در دانشگاه‌های مونترال، مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در کانادا و تحصیل در این شهر نیز می‎باشد.

تحصیل در شهر تورنتو کانادا

این شهر مرکز استان انتاریو بوده، و از دیگر شهرهای بزرگ کانادا نیز محسوب می‎شود. با توجه به این امر که حدود نیمی از جمعیت این شهر را مهاجران شامل می‌شوند، به عنوان یک شهر چند فرهنگی در کانادا شناخته شده است.

دانشگاه‌‌های تورنتو بالاترین رتبه‌های بین المللی در میان دیگر شهرهای این کشور را دارار بوده، و همچنین از سطح کیفی بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشند.

تحصیل در کانادا

دانشگاه‌های عالی شهر تورنتو عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه رایسون
 • دانشگاه یورک

لازم به ذکر است که این شهر تحت عنوان قطب صنعت سرگرمی و رسانه شناخته شده، و اکثر سازمان‌ها و مراکز مهم مالی نظیر ساختمان بورس، در این شهر قرار دارند.

تحصیل در شهر ونکوور کانادا

شهر جوان ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا محسوب شده، که در میان متقاضیان تحصیلی جزو بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار می‎باشد. چرا که در لیست یکی از ارزان‎ترین شهرهای جهان جهت تحصیل نیز قرار دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این شهر، با توجه سطح کیفیت بالای آموزش، به نسبت دیگر شهرهای این کشور مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. اما در نقطه مقابل از لحاظ هزینه‌های مربوط به زندگی جزو یکی از گران‎ترین شهرهای کانادا نیز به شمار می‌رود.

با توجه به این امر که ونکوور یکی از بزرگ‎ترین قطب‌های تجاری کانادا می‌باشد و از لحاظ ایجاد اشتغال رتبه قابل توجهی را به خود اختصاص داده، دانشجویان زیادی این شهر را برای تحصیل برمی‌گزینند، چرا که این امکان برایشان فراهم خواهند بود که بعد از اتمام تحصیل به راحتی وارد بازار کار شده و مشغول به فعالیت شوند.

از جمله بهترین دانشگاه‌های این شهر می‎توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه سایمون فریزر

تحصیل در شهر کبک کانادا

شهر کبک مرکز استان کبک است که اکثر مردم آن فرانسوی زبان نیز می‌باشند. از همین روی تحصیل در دانشگاه‌های این شهر به زبان فرانسوی خواهد بود. این شهر دانشگاه‌های معتبری را در خود جای داده است که سالانه پذیرای تعداد زیادی دانشجویان بین المللی می‌باشند.

از بهترین دانشگاه‌های شهر کبک عبارتند از:

 • دانشگاه لاوال، که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های فرانسوی زبان آمریکای شمالی می‌باشد.
 • دانشگله کبک

تحصیل در شهر اتاوا کانادا

این شهر پایتخت کشور کانادا نیز می‎باشد، که می‎توان آن را با توجه به سطح آموزش و کیفیت دانشگاه‌های این شهر، در لیست بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا قرار داد.

مزیت‌های دیگری از قبیل بورسیه‌ دانشجویان ممتاز، سطح بالای استانداردهای زندگی، امکان دریافت وام دانشجویی و بسیاری امکانات دیگر، این شهر را به مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی نیز تبدیل کرده است. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه‌های شهر اتاوا، رتبه ۵۵۰ را از میان دانشگاه‌های سراسر جهان به خود اختصاص داده است.

ویزا همراه کانادا

از جمله دانشگاه‌های برتر این شهر عبارتند از:

 • دانشگاه اتاوا کانادا
 • دانشگاه کارلتون کانادا
 • کالج الگون‌کویین
 • دانشگاه سنت پاول

تحصیل در شهر ادمونتون کانادا

این شهر پایتخت استان آلبرتا بوده و واقع در غرب کانادا نیز می‌باشد. این شهر تحت عنوان قطب اصلی صنعت انرژی کانادا شناخته شده است. همچنین بزرگ‎ترین موزه تاریخ زنده را در خود جای داده است.

از بهترین دانشگاه‌های این شهر، می‌توان از دانشگاه آلبرتا نام برد، که به عنوان یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر کشور کانادا محسوب می‌شود.

شهرت بالای این دانشگاه در رشته‌هایی چون هنرهای تجسمی، علوم انسانی، تجارت، بهداشت و مهندسی نیز می‎باشد، که هر ساله 400 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در دنشکده‌های آن برگزار خواهد شد.

نکات مهم در خصوص انتخاب بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا

 • در رده بندی بهترین شهرهای دانشجویی در دنیا از نگاه QS (موسسه‌ رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دنیا) شهر مونترال در رده 6، شهر تورنتو در رده 11 و شهر ونکوور در رده 16 قرار دارند.
 • هزینه‌های زندگی در شهرهایی از قبیل تورنتو و ونکوور، نسبت به شهری مانند مونترال برای دانشجویان به مراتب بالاتر خواهد بود..
 • جالب است بدانید که معمولا دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل در کانادا، شهرهایی از قبیل تورنتو، مونترال و یا ونکوور را انتخاب می‌کنند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها