لوگو آسان مهاجر
مهاجرت به قبرس شمالی

بهترین راه‌های مهاجرت به قبرس در سال 2022

امروزه مهاجرت به قبرس شمالی با توجه به برخورداری از شرایط مناسب و مطلوب، در میان متقاضیان بسیار پرطرفدار نیز می‎باشد.

در واقع می‌توان گفت قبرس شمالی به عنوان سومین جزیره بزرگ در مدیترانه شناخته می‌شود و زبان رسمی و غالب در این کشور، زبان ترکی است، که البته مردم آن به زبان انگلیسی هم گفتگو کرده و همچنین انگلیسی در مدارس قبرس نیز تدریس می‌شود.

کشور قبرس شمالی تحت نظر جمهوری ترکیه بوده، و به همین دلیل واحد پولی این کشور لیر ترکیه می‎باشد.

لازم به ذکر است که قبرس شمالی عضو سازمان ملل، شورای اروپا، اتحادیه مشترک‌المنافع انگلیس و عضو جنبش عدم تعهد بوده، و درآمد اصلی آن صنعت گردشگری نیز می‌باشد.

مهاجرت به قبرس شمالی

معرفی انواع روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی می‎توان از راه‌های گوناگونی اقدام نمود، که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

یکی از روش‌های محبوب و مقرون به صرفه برای مهاجرت به قبرس شمالی، تحصیل در این کشور می‌باشد. چرا که دانشگاه‌های برتر و عالی رتبه قبرس شمالی، هر ساله میزبان تعداد زیادی از متقاضیان بین‌المللی خواهد بود.

از مزایا و ویژگی‌های تحصیل در این کشور می‌توان به شهریه مقرون به صرفه، الزامی نبودن مدرک زبان، خوابگاه با امکانات عالی و ارائه مدارک معتبر از دانشگاه‌های قبرس شمالی اشاره نمود.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که جهت مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل، در قدم اول باید از یک دانشگاه در این کشور نامه پذیرش داشته باشند.

بعد از آن به سفارت قبرس شمالی در کشور خود مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز از قبیل پاسپورت، صورت حساب بانکی، فرم درخواست و… را ارائه نمایند. همچنین لازم به ذکر است که بعد از دریافت ویزای تحصیلی این کشور و ورود به آن، می‎بایست پس از سه ماه  اقدام به درخواست اجازه اقامت کنند.

مدارک لازم جهت مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل عبارتند از:

 • کپی گذرنامه (اعتبار حداقل یکساله)
 • ۴ قطعه عکس
 • فرم درخواست پر شده
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی ( بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان)
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی تحصیل مقاطع قبلی + ریزنمرات

نکته:

با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه‌های تحصیل در قبرس همچنین برابری نسبی سطح علمی دانشگاه‌های این کشور در رشته‌های مختلف، برای آن دسته از دوستانی که تحصیل در کانادا را به عنوان روشی برای مهاجرت در نظر گرفته اما هزینه‌های آن برایشان بالا بود، پیشنهاد مناسبی است.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار

متقاضیان جهت مهاجرت به قبرس شمالی از طریق کار، می‎بایست حتما به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. نکته بسیار حائز اهمیت برای مهاجرت به این کشور از طریق  کار و دریافت ویزا، این است که امکان کار به طور مستقیم برای آنان نیز وجود نخواهد داشت.

به این معنی که باید ابتدا یک کارفرما برای فرد متقاضی دعوتنامه کاری ارسال کرده، و سپس متقاضی همراه با این دعوتنامه و مدارک لازم به سفارت مراجعه کرده و آن‎ها را ارائه دهند.

این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه
 • فرم درخواست تکمیل شده و امضاء شده
 • ارائه تمکم مالی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • بیمه
 • قرارداد اجاره ملک یا محل اقامت در قبرس شمالی
 • دعوتنامه کارفرما

راه های مهاجرت به قبرس شالی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

کشور قبرس شمالی با توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین برخورداری از رشد سریع اقتصادی، مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری به شمار خواهد رفت.

می‌توان گفت معمولا سرمایه گذاری در این کشور در صنایعی از قبیل گردشگری، ساخت و ساز و خدمات از رونق بیشتری برخوردار خواهد بود.

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی ثبت شرکت نیز می‌باشد، که جهت این امر دو نفر مورد نیاز خواهند بود که یک نفر از آن‎ها می‌بایست حتما از بومی‌های ترک قبرس شمالی باشند.

لازم به ذکر است که این امکان برای متقاضیان فراهم خواهد بود که بعد از ثبت شرکت در این کشور، پس از 1 الی 2 سال به اقامت دائمی این کشور دست یابند. همچنین نکته مهم در این خصوص این است که جهت این امر، حضور دائمی و فیزیکی متقاضی الزامی نخواهد بود.

پروسه ثبت شرکت در قبرس شمالی عبارتند از:

 • مشخص نمودن نوع فعالیت شرکت
 • کپی گذرنامه کلیه سهامداران
 • ارائه گواهی رفتار مناسب همه اعضای شرکت
 • انتخاب نام شرکت
 • واریز مبلغی مشخص به یکی از بانک‌های قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس شمالی را می‎توان یکی دیگر از راه‎های مهاجرت به این کشور معرفی نمود. این روش یکی از زیر مجموعه‌های سرمایه گذاری در این کشور بوده، که بسیار مورد توجه متقاضیان به ویژه ایرانیان نیز می‌باشد.

جهت این امر افراد می‌بایست در قدم اول یک خانه یا آپارتمان با مبلغی مشخص و تعیین شده خریداری نمایند. لازم به ذکر است که در زان عقد قرارداد باید حداقل یک سوم مبلغ پرداخت نیز پرداخت شود.

از موارد و شرایط ضروری در این خصوص این است که فرد متقاضی باید آزمایشی مبتنی بر سلامت جسمی انجام داده و به اثبات برساند. همچنین جهت دریافت اقامت دائم از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، فر متقاضی نباید به مدت 5 سال، بیش از مدت 80 روز خارج از این کشور بمانند.

شرایط دریافت اقامت دائم کشور قبرس شمالی

متقاضیان می‌بایست توجه داشته باشند که تنها در صورتی خواهند توانست به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند که دارای یکی از شرایطی که به آن خواهیم پرداخت باشند.

 • متقاضیان باید دارای ویزای کاری بوده و به مدت شش سال و به ‌طور پیوسته و بدون سوء پیشینه در قبرس شمالی مشغول به کار باشند.
 • فرد متقاضی باید در کشور قبرس شمالی یک شرکت به ثبت رسانده باشد و به مدت شش سال، به ‌طور پیوسته و بدون سوء پیشینه در این کشور کار کند.
 • متقاضی باید یک خانه با مبلغ و ارزشی معین خریداری کرده و از درآمد کافی به صورت ماهانه برای همه اعضای خانواده برخوردار باشد. همچنین، از لحاظ جسمی کاملا در سلامت کامل بوده و فاقد هر گونه سوء پیشینه‌ای باشد.
 • در صورت ازدواج با یک فرد قبرسی، می‌بایست از لحاظ جسمی در سلامت کامل و سوء پیشینه‌ای نداشته باشد، و همچنین تابع تمامی قوانین قبرس شمالی بوده و رعایت کند.
 • فرد متقاضی بالای از ۶۰ سال داشته باشد، و بتواند در مدت یک سال زندگی در قبرس شمالی، به اقامت دائم این کشور دست یابد.

لازم به ذکر است که متقاضیان می‎توانند بعد از دستیابی به اقامت دائم این کشور یا (وایت کارت)، جهت دریافت تابعیت خود اقدام نمایند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها