لوگو آسان مهاجر
مدرک زبان لازم برای مهاجرت به کانادا

معرفی مدارک زبان لازم برای مهاجرت به کانادا 2022

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها از لحاظ کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه‌های معتبر در دنیا نیز می‎باشد، که همین امر موجب شده سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای زندگی و تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت نمایند.

همانطور که می‎دانید زبان رسمی این کشور، دو زبان انگلیسی و فرانسه است، که هر دوی آن نیز به یک اندازه مهم و کاربردی بوده و در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل جهت مهاجرت به کشور کانادا باید به این دو زبان یا حداقل یکی از آن‌ها تسلط کامل داشته باشید.

همچنین دارا بودن مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا مخصوصا برای ادامه تحصیل و کار الزامی نیز می‎باشد.

مدرک لازم برای مهاجرت به کانادا

در میان انواع آزمون‌ها، آیلتس از معتبرترین آزمون‎ها جهت سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی برای متقاضیانی محسوب می‎شود که قصد مهاجرت به این کشور را از طریق روش‌های گوناگون مهاجرتی دارند. در حقیقت می‌توان گفت تنها آزمون مورد تایید برای بررسی میزان آشنایی با زبان انگلیسی، از سوی اداره مهاجرت کانادا، آیلتس نیز می‌باشد.

در ادامه به موضوع مدرک زبان مهاجرت برای کانادا پرداخته و انواع مدارک مورد نیاز را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

معرفی انواع مدرک زبان معتبر جهت مهاجرت به کانادا

بالغ بر 67 درصد مردم کانادا انگلیسی زبان هستند، و به همین جهت برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت، متقاضیان می‎بایست تلط کافی بر این زبان داشته باشند.

کانادا یک کشور انگلیسی زبان محسوب می‎شود، اما متقاضیان باید در نظر داشته باشند که جهت تحصیل در ایالت کبک آموزش به زبان فرانسه صورت خواهد گرفت. 

یکی از شروط‌ مهم جهت مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور کانادا، دریافت حداقل نمره قبولی در آزمون‌های تافل و آیلتس برای زبان انگلیسی، و آزمون TEF برای زبان فرانسوی می‎باشد.

آزمون IELTS

آیلتس یک آزمون بین‌ المللی بوده و در ارتباط با زبان انگلیسی نیز می‌باشد. این آزمون از پرطرفدارترین و معتبرترین مدارک انگلیسی در دنیا محسوب می‎شود که توسط کارشناسان برجسته و مجرب ارزیابی زبان، با هدف سنجش مهارت‎های مورد نیاز زبان انگلیسی در زمینه اشتغال و تحصیل در خارج از کشور از جمله کشور کانادا گسترش یافته است.

در آزمون آیلتس چهار مهارت اصلی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت که عبارتند از مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و مهارت درک مطلب.

همچنین این آزمون به دو صورت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال نیز می‌‎باشد.

  • آیلتس آکادمیک، برای متقاضیانی می‎باشد که جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور از جمله کانادا، اقدام نموده و در واقع مناسب برای مهاجرت تحصیلی می‎باشد.
  • آیلتس جنرال، مناسب برای متقاضیانی می‎باشد که قصد مهاجرت برای زندگی و کار به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا، بریتانیا و … را داردند.
آزمون tef

آزمون TEF

یکی دیگر از آزمون‌های معتبر و مهم بین‌ المللی آزمون TEF نیز می‎باشد. این آزمون جهت ارزیابی میزان توانایی و همچنین تعیین سطح مهارت افراد در خصوص زبان فرانسه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که آزمون TEF به دو صورت کاغذی و اینترنتی بوده و تمامی متقاضیان بالای 16 سال امکان شرکت در آن را خواهند داشت. آزمون TEF متشکل از چهار بخش اجباری مهارت شنیداری، درک مطلب، نوشتار و صحبت کردن می‎باشد.

آزمون GRE

آزمون GRE در حقیقت یک فیلتر ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی محسوب شده و در بسیاری از دانشگاه‎ها به ویژه دانشگاه‌های کانادا، به عنوان یکی از معیارهای اصلی سنجش و انتخاب دانشجوها نیز به شمار می‎رود.

در واقع می‎توان گفت بیشتر دانشگاه‎های این کشور، نمره این آزمون را به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز، جهت پذیرش در دوره‎های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) در نظر گرفته و ملاک قرار خواهند داد.

آزمون CELPIP

آزمون سلپیپ به دو صورت در دسترس می‎باشد که عبارتند از:

  • آزمون جنرال CELEPIP

آزمون جنرال سلپیپ سطح زبان انگلیسی متقاضیان را در مهارت‌هایی از قبیل شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می‎دهد. این آزمون برای متقاضیانی می‎باشد که برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام خواهند کرد.

  • آزمون جنرالCELEPIP  LS

آزمون جنرال ال اس سلپیپ، سطح زبان انگلیسی متقاضیان را در مهارت‌هایی مانند شنیدن و صحبت کردن مورد سنجش قرار داده، و مخصوص افرادی می‎باشد که قصد دارند برای دریافت شهروندی کانادا اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که آزمون جنرال ال اس سلپیپ تنها در کانادا برگزار خواهد شد.

مدرک تافل

آزمون TOEFL

آزمون تافل یک آزمون‌ بین المللی می‎باشد که جهت ارزیابی میزان مهارت‌های افراد در زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. این آزمون از سوی اداره مهاجرت کانادا، برای مهاجرت قابل قبول نبوده، اما برخی از دانشگاه‌های این کشور جهت پذیرش، مدرک تافل را درخواست خواهند کرد. بنابراین متقاضیان می‎بایست پیش از هر اقدامی، با توجه به نوع مهاجرت، اقدام به بررسی و انتخاب آزمون مورد نیاز نمایند.

آزمون PTE

آزمون PTE نیز مانند آزمون IELTS  و TOEFL از اعتبار جهانی برخوردار بوده و مورد تایید اکثر کشورها، جهت ادامه تحصیل و مهاجرت نیز می‎باشد. برگزار کننده آزمون PTE سازمان پیرسون بوده و متقاضیانی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشورهای مختلف از جمله کانادا را دارند، می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند.

آزمون PTE  به صورت اینترنتی برگزار می‎شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله ریدینگ، اسپیکنیک، لیسینیگ و رایتنیگ مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که PTE مانند آیلتس در به دو صورت جنرال برای متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری و زندگی را دارند، و آکادمیک برای پذیرش تحصیلی برگزار خواهد شد.

 نکته بسیار مهم در خصوص این آزمون این است که مدرک PTE بیشتر مورد تایید کشور استرالیا بوده، و تنها در بعضی از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی خاص در کشور کانادا این مدرک قابل قبول نیز می‎باشد. 

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کار

معمولا جهت مهاجرت به کانادا از روش نیروی متخصص کار، متقاضیان نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و یا هر دو را خواهند داشت، و بدون مدرک زبان امکان دریافت اقامت از این روش وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت این کشور، در بخش انگلیسی یا فرانسه بر اساس CLB نیز می‎باشد، که مخفف Canadian Language Benchmarks  است. همچنین این معیار بر پایه چهار مهارت، از قبیل ریدینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و رایتینگ خواهد بود. 

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص عبارتند از:

  • آیلتس IELTS
  • تف TEF

همچنین مدرک سلپیپ CELPIP هم جزو مدارک مورد نیاز محسوب می‎شود، که البته این مدرک تنها در کانادا ارائه خواهد شد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها