لوگو آسان مهاجر
مهاجرت ورزشکاران به کانادا

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا ۲۰۲۲

کشور زیبا و پهناور کانادا در کنار کشورهایی چون بلژیک، آلمان، آمریکا و انگلستان، به عنوان یکی از مقاصد اصلی ورزشکاران، به ویژه ورزشکاران ایرانی و همچنین از بهترین کشورها جهت مهاجرت ورزشی محسوب می‎شود. از این رو سالانه ورزشکاران زیادی سالانه جهت ادامه و گسترش فعالیت ورزشی خود، اقدام به مهاجرت به این کشور را می‌نمایند.

همانطور که گفته شد بعد از تحصیل در کانادا، اقدام از طریق ویزای خود اشتغالی جهت مهاجرت ورزشی، یکی از گزینه‌های مطلوب برای دست یابی به اقامت کشور کانادا به شمار می‌رود، که افراد فعال در زمینه‌های گوناگون ورزشی از قبیل قهرمانان، مربیان و یا مسئولان، برای مهاجرت به کانادا خواهند توانست از این طریق اقدام کرده و در صورت موفقیت، به دریافت کارت پی آر کانادا دست یابند.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

در واقع ویزای ورزشکاران کانادا همان ویزای خود اشتغالی کانادا می‎باشد، که از سوی اداره مهاجرت کانادا و دولت فدرال، برای ورزشکارانی در نظر گرفته شده است که خویش فرما بوده و تمایل به مهاجرت به کشور کانادا را دارند، تا فرصتی برای آنان فرهم کند که از یک مسیر جداگانه جهت مهاجرت، به دریافت اقامت دائم و در نهایت شهروندی این کشور دست پیدا کنند.

لازم به ذکر است که حمایت دولت فدرال در خصوص بهبود و توسعه و گسترش ورزش این کشور، سبب رشد امکانات ورزشی، پرستیژ اجتماعی و درآمد ورزشکاران نیز شده است.

شرایط دریافت ویزا جهت مهاجرت ورزشکاران به کانادا

با توجه به قوانین مهاجرتی حاکم در کشور کانادا، امکان ارائه ویزای ورزشکاری به هر فردی با هر نوع فعالیت ورزشی فراهم نخواهد بود و اشخاصی که اقدام به درخواست این نوع ویزا مانند ویزا شینگن می‎کنند، باید جزو یکی از چهار گروه در نظر گرفته شده، یعنی قهرمانان ورزشی، مربیان، مسئولان و داوران ، مدیران و مدرسان نیز باشند.

از دیگر شرایط مهم جهت دریافت ویزا جهت مهاجرت ورزشکاران کانادا، این است که متقاضیان باید این موضوع را به اثبات برسانند که قصد ایجاد تحول در زمینه ورزشی کشور کانادا را نیز دارند.

در حقیقت متقاضیان می‎بایست اقدام به ارائه مستنداتی نمایند که نشان دهند وجود ایشان برای اقتصاد و ورزش کانادا موثر و مفید خواهد بود. همچنین متقاضیان می‎بایست به یکی از دو زبان رسمی این کشور، یعنی فرانسوی و انگلیسی تسلط کافی نیز داشته باشند.

نکته حائز اهمیت و مهم در خصوص دریافت این نوع ویزا این است که متقاضیان باید از تحصیلات آکادمیک نیز برای دریافت این دریافت ویزای ورزشکاری برخوردار باشند، و می‎بایست برای دست‎یابی به امتیاز مناسب، حداقل دارای مدرک دیپلم و حداکثر دکترا نیز باشند.

نحوه محاسبه امتیاز متقاضیان ویزا برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

در وهله اول متقاضیان می‎بایست به این نکته توجه داشته باشند که جهت مهاجرت ورزشکاران به کانادا از روش خود اشتغالی، کسب امتیاز در شاخص زبان از اهمیت زیادی برخوردار نبوده و در صورتی که حرفه انتخابی و مورد نظر آن‎ها رابطه مستقیم به یکی از دو زبان فرانسوی و انگلیسی نداشته باشد، و از سوی دیگر در شاخص‎های دیگر موفق به کسب امتیاز مورد نیاز شوند، بنابراین نیازی به امتیاز مدرک زبان نیز نخواهند داشت.

ویزا ورزشکاران کانادا

امتیازات مورد نظر شاخص‎های درخواست مهاجرت ورزشکاران به کانادا به شرح زیر می‎باشد.

 1. سطح تحصیلات تا 25 امتیاز
 2. مدرک تحصیلی تا سطح دیپلم 5 امتیاز
 3. مدرک تحصیلی دیپلم یک ساله 15 امتیاز
 4. مدرک تحصیلی کاردانی سه ساله 22 امتیاز
 5. مدرک تحصیلی کارشناسی دو ساله 20 امتیاز
 6. مدرک تحصیلی کارشناسی با 15 سال سابقه تحصیلی از ابتدایی 22 امتیاز
 7. مدرک تحصیلی دکترا 25 امتیاز
 8. سوابق کاری تا 35 امتیاز
 9. 2 سال سابقه کاری مرتبط با رشته 20 امتیاز
 10. 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته 25 امتیاز
 11. 4 سال سابقه کاری مرتبط با رشته 30 امتیاز
 12. 5 سال سابقه کاری مرتبط با رشته 35 امتیاز
 13. سن متقاضی تا 10 امتیاز
 14. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی تا 24 امتیاز
 15. انطباق پذیری یا سازگاری تا 6 امتیاز

مدارک لازم جهت دریافت ویزای ورزشکاران کانادا

متقاضیان جهت دریافت ویزای ورزشکاران کانادا می‎بایست علاوه بر تکمیل نمودن فرم‎های درخواست ویزای خود اشتغالی با اطلاعات کامل به طور دقیق، مدارکی دیگر از قبیل تصویر فیش‎های واریزی برای هزینه صدور ویزا، تست بیومتریک، تست پزشکی و مواردی که نیازمند پرداخت هزینه نیز هستند را نیز برای اداره مهاجرت کانادا به وسیله ایمیل ارائه نموده و ارسال نمایند.

همچنین علاوه بر مدارک ذکر شده، متقاضیان می‎بایست اسناد و مدارک معتبر دیگری برای دریافت ویزای ورزشکاران کانادا، آماده کرده و به پیوست فرم‎های ذکر شده، به صورت ایمیل ارسال نمایند، که این اسناد و مدارک عبارتند از:

مهاجرت ورزشکاران به کانادا
 • گواهینامه تحصیلی (نشان دهنده وضعیت تحصیلی متقاضی است)
 • مدرک قبولی در تست زبان
 • مدارک و مستنداتی که نشان دهنده سابقه کاری متقاضی در حرفه ورزشی مورد نظر، در طی پنج سال اخیر است. حداقل سابقه‌ قابل قبول دو سال از پنج سال اخیر می‎باشد.
 • مستنداتی که انطباق پذیری فرد با جامعه را به اثبات خواهند رساند..
 • کپی گذرنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • شناسنامه معتبر
 • گواهی ازدواج یا طلاق (در صورتی که متقاضی بیشتر از یک بار ازدواج کرده یا طلاق گرفته باشد، ملزم به ارائه مستندات مربوط به هر کدام می‎باشد).
 • گواهی فوت همسر
 • مدارک مربوط به فرزند یا فرزندان
 • ارائه گواهی و مستنداتی از پلیس هر کشوری، که فرد متقاضی ویزای ورزشکاران کانادا حداقل شش ماه در آن اقامت داشته است.
 • عکس پرسنلی
 • گواهی تست سلامت

مزایای مهاجرت ورزشکاران به کانادا از طریق خود اشتغالی

علاوه بر از مزایای متعددی که مهاجرت ورزشکاران به کانادا با روش خود اشتغالی از آن برخوردار می‎باشد، می‎توان از دو مزیت مهم دیگر نیز نام برد که به شرح زیر می‎باشد.

اول این که متقاضیان بر خلاف بیشتر روش‌های دیگری که برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شده است، نیازمند دستیابی به سطح بالایی از زبان نخواهند بود، این به این معنی است که با سطح زبان‌ پایین‌تر و کسب نمرات پایین‌ در آزمون‌های آیلتس هم می‌توانند درخواست خود را نیز ارائه دهند.

مزیت دوم آن این است که رسیدگی به این نوع درخواست، یعنی مهاجرت ورزشی از طریق خود اشتغالی، بسیار سریع‌تر از دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا انجام خواهد گرفت.

به طور مثال می‌توان گفت رسیدگی به این درخواست معمولا در مدت زمانی حدود 15 تا 18 ماه به طول خواهد انجامید و در صورت صلاحیت و فراهم بودن شرایط، متقاضیان می‌توانند به اقامت دائم نیز دست یابند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها