لوگو آسان مهاجر
شهرهای دانشجویی کانادا

بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا را بیشتر بشناس

کشور کانادا به دلیل طبیعت زیبا، امنیت، رفاه و همچنین کیفیت آموزشی که به دانش‌ آموزان و دانشجویان ارائه می‌دهد، همواره جزو یکی از برترین و مشهورترین کشورهای جهان نیز محسوب می‌شود. هر ساله دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام به مهاجرت به این کشور می‌نمایند.

در واقع کانادا کشوری است که هر شهر آن از فرهنگ خاص خود برخوردار است. مواردی از قبیل امنیت اقتصادی، آینده‌ مالی مطمئن و فرصت‌های بی‌شمار شغلی، موجب شده است تا این کشور به مقصدی محبوب در میان مهاجران تبدیل شود. همچنین لازم به ذکر است که کشور کانادا از لحاظ امنیت، به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

می‌توان گفت بیشتر افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند، کانادا اولین گزینه انتخابی آن‌ها خواهد بود.

اما در این میان یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان تحصیلی، انتخاب بهترین شهر جهت تحصیل و زندگی نیز می‌باشد.

در ادامه به طور کامل به بررسی بهترین شهرهای دانشجویی کانادا خواهیم پرداخت.

بهترین شهرها برای دانشجویی در کانادا

معرفی بهترین شهرها جهت تحصیل و زندگی در کانادا

شهرهای کانادا بر اساس فاکتورهایی از قبیل برخورداری از فرصت‌های شغلی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی، امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان، امنیت، امکانات حمل و نقل داخل شهری، هزینه‌های زندگی و شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، دسته بندی خواهند شد.

همچنین متقاضیان نیز می‌توانند با تحصیل و زندگی در این شهرهای کانادا با آداب و رسوم و فرهنگ‌های گوناگون و متنوع این کشور نیز آشنا شده، که به دنبال آن موجب قرار گرفتن دانشجویان در بستری مناسب جهت کسب تجربه و یادگیری، و بالطبع کمک به رشد زندگی اجتماعی آنان خواهد بود.

رتبه اول بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، مونترال

شهر مونترال بزرگ‌ترین شهر استان کبک بوده که در رتبه بندی QS رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، این شهر دومین شهر بزرگ کانادا می‌باشد که به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور محسوب شده و می‌توان گفت که یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا به شمار می‌رود.

مونترال 12 کالج عمومی، 7 موسسه آموزش عالی و 4 دانشگاه را در خود جای داده است. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه‌های این شهر در 5 شاخص از 6 شاخص اصلی ارزیابی شده، عملکرد بسیار خوبی را از خود ارائه داده‌اند.

از جمله  معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های شهر مونترال عبارتند از:

 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه کنکوردیا

رتبه دوم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، تورنتو

تورنتو از دیگر شهرهای بزرگ کانادا بوده که مرکز استان انتاریو نیز می‌باشد. تورنتو به عنوان شهری با تنوع فرهنگی بالا یا به عبارت دیگر چند فرهنگی در جهان شناخته شده، که حدود نیمی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل داده‌اند.

بر اساس آمارهای ارائه شده، بسیاری از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های این شهر، از سطح کیفی آموزش و همچنین فعالیت‌های انجام شده در آن نیز رضایت کامل را داشته‌اند.

دانشگاه‌‌های واقع در شهر تورنتو، بالاترین رتبه بین المللی را در میان تمامی شهرهای این کشور به خود اختصاص داده، و بر اساس رتبه بندی QS رتبه 28 را از آن خود کرده است.

معروف‌ترین دانشگاه‌های شهر تورنتو عبارتند از:

 • دانشگاه رایرسون
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه یورک

رتبه سوم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، ونکوور

شهر زیبای ونکوور نیز سومین کلان شهر کشور کانادا بوده که واقع در ساحل غربی این کشور می‌باشد، و به عنوان شهری جوان شناخته می‌شود. از جذابیت‌های شهر ونکوور می‌توان به مناظر حاشیه آن اشاره نمود، که افراد می‌توانند علاوه بر تجربه یک زندگی مدرن و شهری، به راحتی به طبیعت دسترسی داشته باشند.

ونکوور از جمله محبوب‌ترین شهرهای دانشجویی کانادا در میان متقاضیان به شمار می‌رود که در رتبه بندی QS نیز جایگاه 10 را به خود اختصاص داده است.

از بهترین دانشگاه‌های این شهر می‌توان به مواردزیر اشاره نمود.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه سایمون فریزر

بهترین شهرها برای دانشجویی در کانادا

رتبه چهارم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، کبک

شهر کبک مرکز استان کبک بوده، که اکثر جمعیت آن نیز فرانسوی زبان می‌باشند،که به همین دلیل بیشتر برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این شهر به زبان فرانسوی ارائه می‌شود.

جالب است بدانید که این شهر کبک در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، که این جایگاه به دلیل وجود 37 سایت تاریخی می‌باشد که در این شهر و مناطق اطراف آن واقع شده است.

معروف‌ترین دانشگاه‌های این شهر عبارتن است از:

 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه کبک

رتبه پنجم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، ادمونتون

شهر ادمنتون پایتخت استان آلبرتا کانادا نیز می‌باشد که دارای آب و هوایی معتدل‌تر نسبت به دیگر شهرهای این کشور است. ادمنتون واقع در غرب کشور کانادا است، زیبایی‌ها و جذابیت‌های طبیعی از جمله پارک فورد ادمنتون و همچنین بزرگ‌ترین موزه تاریخ زنده را در خود جای داده است. همچنین لازم به ذکر است که این شهر نیز به عنوان قطب اصلی صنعت انرژی کانادا می‌باشد.

از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های این شهر می‌توان به دانشگاه آلبرتا اشاره نمود که عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور کانادا را به خود اختصاص داده است.

همچنین باید گفت که آلبرتا شهرت زیادی در زمینه‌های مختلف از قبیل هنرهای تجسمی، تجارت، بهداشت، علوم انسانی و مهندسی داشته، و هر ساله 400 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در را در 18 دانشکده خود برگزار می‌کند.

مزایای تحصیل در بهترین شهرهای دانشجویی در کانادا

مهاجرت به کانادا با توجه به مزایای بی شماری که از آن برخوردار است، توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را به خود جلب کرده‌است.

از جمله مهم‌ترین مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

هزینه مقرون به صرفه تحصیل نسبت به سایر کشورها

 • برخورداری از تنوع در فرهنگ و آداب و رسوم
 • زندگی و تحصیل در یکی از امن‌ترین کشورهای جهان
 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان و ارائه آموزش با سطح کیفی بسیار بالا
 • تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم
 • امکان ورود همزمان دانشجویان بین المللی به همراه همسر و فرزندان
 • اجازه کار دانشجویان بین المللی در حین تحصیل به صورت پاره وقت
 • اجازه کار تمام وقت همسر دانشجو
 • اجازه تحصیل فرزندان زیر 18 سال در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان
 • اجازه کار پس از تحصیل تا سقف سه سال
 • سیستم آموزشی منعطف
 • برخورداری از تنوع در بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی
 • نرخ بسیار پایین بیکاری
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها