لوگو آسان مهاجر
موسسه مهاجرت

چطور یک موسسه مهاجرتی مناسب و باتجربه پیدا کنیم؟

آشنایی با موسسه مهاجرتی

بسیاری از افراد بر این باور هستند که موسسه مهاجرتی یعنی جایی که در آن از صفر تا صد تمامی فعالیت‌های مهاجرتی انجام خواهد گرفت، که تا حدودی این تصور نیز درست می‎باشد.

در خصوص وظایف کلی موسسات مهاجرتی می‌توان گفت که از طریق آن و بر اساس تجربه و تسلط مشاوران و وکلای مربوطه به قوانین بین المللی، روند مهاجرت برای متقاضیان آسان‎تر خواهد شد، که این امر تنها در چارچوب اداره مهاجرت کشورها نیز ممکن خواهد بود.

در واقع، موسسه مهاجرتی در گام اول به متقاضیان کمک خواهند کرد که با توجه به شرایط و هدف اصلی آن‎ها از مهاجرت، بهترین روش و مناسب‌ترین مقصد را برای خود برگزینند.

مهاجرت

در گام دوم موسسه مهاجرتی تمامی قوانین و اطلاعات به ‌روز شده را به اطلاع متقاضیان خواهند ‌رساند و در اقدامات بعدی، آن‎ها را در همه مراحل کار تا انتهای پروسه پرونده، با مشاوره واقعی و کامل در تمام موضوعات همراهی خواهند کرد.

می‎توان گفت بهترین موسسه‎های مهاجرتی آن‌هایی می‎باشند که به صورت کاملا قانونی و مجاز، به بهترین نحو نقش واسطه را بین وکلا و مشاوران رسمی مهاجرت در مقصد مورد نظر، و از سوی دیگر متقاضیان مهاجرت در داخل کشور را بر قرار می‎نمایند.

معیارها و ویژگیهای انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی

از جمله ویژگی‌های یک موسسه مهاجرتی مناسب، می‎توان به در بر داشتن دپارتمان‌های مختلف جهت انجام وظیف‌ه‎ای خاص می‌باشد که به تسریع و سهولت پروسه و رسیدن به هدف نهایی کمک بسزایی خواهد کرد.

همچنین از دیگر ویژگی‌های مهم موسسات مهاجرتی خوب این است که با قوانین و مقررات مربوط به کشورهای مهاجر پذیر و مقصد مورد نظر آشنایی کامل داشته باشند. این ویژگی می‌بایست تا حدی برای مشاوران و وکلای مهاجرت مهم و قابل حل باشد که در همان دیدار اول با متقاضیان، بتوانند شرایط را به خوبی شرح داده و اطلاعات کافی را برای آن‎ها شرح دهند.

در ادامه به برخی دیگر معیارهای انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبرخواهیم پرداخت.

 • ثبت رسمی و شناسنامه‌ قانونی
 • وکیل رسمی دادگستری و وکیل مهاجرتی
 • شبکه وکلا و کارگزاران خارج از کشور
 • خدمات پس از ورود از جانب بهترین موسسات مهاجرتی
 • داشتن شعبات مختلف
 • اعتبار وب ‌سایت و سایر بسترهای فضای مجازی
 • نماد اعتماد الکترونیکی
 • به‌ روز بودن بهترین موسسات مهاجرتی
 • داشتن برند معتبر
 • رزومه‌ حرفه‌ای بهترین موسسات مهاجرتی
 • مشتری ‌مداری و رعایت حقوق مشتریان
 • مسئولیت ‌پذیری و در دسترس بودن

خدمات ارائه دهنده موسسه مهاجرتی

از مهم‎ترین وظایف موسسات مهاجرتی جهت سهولت و آسان‎تر کردن شرایط در جریان امور مربوط به مهاجرت و در انتها موفقیت در پرونده مورد نظر، داشتن اطلاعات کامل در ارتباط با تمامی قوانین مهاجرتی خواهد بود.

از این رو که به طور سالیانه برخی از قوانین مهاجرتی معمولا در حال تغییر می‎باشند، بنابراین به روز رسانی اطلاعات در خصوص قوانین مهاجرتی برای موسسات، مشاوران و وکلای مهاجرتی امری کاملا ضروری نیز خواهد بود.

سایر خدماتی که یک موسسه مهاجرتی مسئولیت پذیر می‎بایست برای متقاضیان ارائه دهند عبارتند از:

 • نظم، صداقت و شفافیت در کلیه مراحل انجام کار
 • ارائه مشاوره به افراد در ارتباط با کلیه روش‎ها و قوانین مهاجرتی
 • انجام کلیه مراحل اجرایی امور مهاجرتی به صورت قانونی
 • برگزاری منظم جلسه با متقاضیان در خصوص شرایط فرد متقاضی و روند پیشرفت کار
 • آنالیز دقیق شرایط متقاضی و پیشنهاد بهترین گزینه برای مهاجرت
 • عقد قرار داد رسمی همراه با ضمانت مالی
موسسه مهاجرتی

خدمات موسسه مهاجرتی آسان مهاجر

در واقع فعالیت موسسات مهاجرتی به طور معمول در چهار زمینه اصلی نیز می‎باشد که به شرح زیر می‎باشد.


1- مهاجرت جهت تحصیل

به عنوان مثال:

تحصیل در کشور کانادا

تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای هم تراز خود، فرصتی بسیار مطلوب و مناسب به شمار می‎رود. یکی از مزایای تحصیل در این کشور، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین پوشش هزینه‌های زندگی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان تحصیلی خواهد بود. همچنین قابل توجه است که در کشور کانادا، این امکان فراهم خواهد بود که متقاضیان بتوانند جهت دریافت ویزای همراه برای پدر یا مادر دانش‌آموز دارای پذیرش از کالج‌های کانادا یا دبیرستان‌های این کشور اقدام نمایند.

تحصیل در کشور روسیه

تحصیل در روسیه با توجه به هزینه پایین و مقرون به صرفه زندگی و برخورداری از دانشگاه‌هایی با سطح کیفی آموزش بسیار بالا، همواره مورد توجه متقاضیان ایرانی نیز می‎باشد.

قابل ذکر است که متقاضیان برای ورود به کشور روسیه، نیازمند دریافت ویزای این کشور بوده، که به عنوان یک مزیت می‎توان گفت که امکان دریافت ویزای سریع و بدون مشکل برای ایرانیان فراهم خواهد بود. از سوی دیگر تحصیل در روسیه معمولا بدون آزمون ورودی میسر خواهد بود، و همانطور که قبلا ذکر شد هزینه دانشگاه‌ها در این کشور نیز بسیار پایین نیز می‎باشد.

2- مهاجرت کاری و سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه‌ گذاری به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا آمریکایی محسوب خواهد شد. از طریق این روش، متقاضیان با سرمایه ‌گذاری مبلغ مشخصی پول در کشور مورد نظر، برای مدتی معلوم حق برداشت و درخواست سود از آن را نداشته، اما در عوض این امکان برایشان فراهم خواهد بود که در این مدت در آن کشور اقامت داشته باشند.

در این روش مهاجرتی، متقاضی می‎تواند برای دریافت اقامت همسر و فرزند و در بعضی از کشورها، والدین خود هم نیز اقدام کند. پس از به پایان رسیدن دوره پنج‌ ساله، در صورتی‌که فرد متقاضی فاقد هر گونه تخلفی بوده و مالیات را به ‌موقع پرداخت نموده باشد، می‌تواند اقدام به تمدید اقامت خود نماید.

3- مهاجرت برای زندگی

4- ارائه و دریافت انواع ویزا، از جمله ویزای شینگن

دسته بندی هزینه‌های مهاجرت توسط موسسه مهاجرتی

افرادی که قصد دارند از طریق موسسات مهاجرتی، اقدام به مهاجرت به دیگر کشورهای آمریکایی یا اروپایی را دارند می‎بایست در ابتدا و پیش از هر اقدامی، علاوه بر هزینه‌های پرداختی به وکلا و موسسات، هزینه‎های مربوط به مهاجرت و دریافت اقامت در مقصد مربوطه را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند.

از این رو باید توجه داشته باشند که در واقع این مخارج به دو دسته اصلی تقسیم بندی خواهد شد، که بخش اول هزینه‌های مربوط به امرار معاش و زندگی در خارج از کشور می‎باشد و بخش دوم  هزینه‌هایی خواهد بود که می‎بایست بابت امور مربوط به وکیل و موسسه مهاجرتی، در خصوص پروسه و روند پرونده خود پرداخت شود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها