لوگو آسان مهاجر
ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

مقدمه

ایتالیا هر آنچه از سفر به یک کشور خارجی انتظار دارید را برآورده می‌کند. آشنایی با فرهنگ جدید، طبیعت شگفت انگیز، سواحل دیدنی، آثار تاریخی منحصر به فرد، غذاهای لذیذ و… همه و همه در کشور ایتالیا گرد هم آمده‌اند تا ویزای توریستی ایتالیا یکی از پرطرفدارترین ویزاها در جهان باشد. در واقع ایتالیا موزه‌ای با وسعت یک کشور است. این ویژگی‌ها ایتالیا را به یکی از جذاب‌ترین کشورهای دنیا بدل کرده است. شهرت این کشور به اندازه‌ای است که امروزه هر کسی تا حدودی با آن آشنایی دارد. علاقه مندان به فوتبال تیم‌های یوونتوس، میلان، اینتر و… هنر دوستان شهرهای ونیز و فلورانس و حتی ماشین بازان اتومبیل‌های اسپرت فراری، لامبورگینی، استون مارتین و… را به خوبی می‌شناسند.

بیشتر بخوانید : جاذبه های توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

 

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا

هر کشوری از قوانین منحصر به فردی برای اعطای ویزا پیروی می‌کند. کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرایط خاص خود را دارد. در ادامه به طور اختصار به شرح ضوابط اخذ ویزای توریستی ایتالیا خواهیم پرداخت.

 • داشتن سابقه سفر: داشتن سابقه سفر مناسب یکی از شرایط بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا است. به بیانی ساده‌تر ویزای توریستی ایتالیا به افرادی تعلق می‌گیرد که چندین سفر خارجی بدون هیچگونه مشکل قانونی را تجربه کرده باشد. سفر به کشورهای همسایه ایران به صورت قانونی و بدون مشکل نیز می‌تواند به دریافت ویزای توریستی ایتالیا کمک کند.
 • تمکن مالی: برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا باید از تمکن مالی مناسب برخوردار باشید. این بدان معناست که باید با ارائه مدارک مستند به سفارت ایتالیا ثابت کنید که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستید و از پس هزینه‌های خود بر خواهید آمد. از این رو باید در حساب بانکی خود حداقل مبلغ 200 میلیون تومان دارایی داشت باشید. علاوه بر این میزان گردش مالی در 90 روز پیش از درخواست ویزا برای سفارت بسیار حائز اهمیت است. بنابراین باید پرینت حساب بانکی خود را جهت بررسی در اختیار کنسولگری ایتالیا قرار دهید.

مطلب مشابه : ویزای توریستی فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا ایتالیا

برای ثبت درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید یک سری مدارک به همراه ترجمه انگلیسی آنها آماده و به کنسولگری ایتالیا تحویل دهید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه و داشتن صفحات خالی برای ثبت سفر جدید
 • سوابق سفر و دریافت ویزای توریستی ایتالیا در صورت وجود
 • سوابق سفرهای خارجی در صورتی که در گذرنامه موجود نباشد
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا به طور دقیق و بدون خط خوردگی
 • یک قطعه عکس رنگی مطابق با قوانین پاسپورت
 • اسناد ملکی برای اثبات تمکن مالی
 • ارائه گواهی به اشتغال و سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • در صورتی که از جانب کشور ایتالیا دعوت نامه در اختیار دارید می‌توانید برای تسریع فرایند اخذ ویزا آن را به کنسولگری تحویل دهید.
 • پس از ارائه مدارک و تایید آنها از سوی کنسولگری کشور ایتالیا، می‌توانید اقدام به رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت در تاریخ مشخص شده نمایید.

 

 

داشتن دعوتنامه شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا افزایش می‌دهد.

 

اهمیت داشتن دعوتنامه

برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا هیچگونه الزامی برای ارائه دعوتنامه وجود ندارد. اما داشتن دعوتنامه یک امتیاز بزرگ است که شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا افزایش می‌دهد. همچنین پروسه صدور ویزا را سرعت می‌بخشد. دعوتنامه‌ای مورد قبول سفارت ایتالیا است که از سوی اقوام درجه اول صادر شده و اطلاعاتی چون آدرس محل سکونت و مدت زمان اقامت به طور دقیق در آن درج شده باشد. ضمنا ارائه گردش حساب مالی و داشتن حساب بانکی فعال از دیگر موارد مهم برای دریافت ویزای ایتالیا است. توجه داشته باشید با رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما می‌توانید شانس دریافت ویزای توریستی ایتالیا را افزایش دهید.

 

نکات مهم برای دریافت ویزا ایتالیا

 • به طور کلی پروسه بررسی و صدور ویزای توریستی ایتالیا از زمان مراجعه به سفارت برای انجام امور مصاحبه و انگشت نگاری 2 هفته به طول می‌انجامد. البته وجود نقص در مدارک ارائه شده و بروز هرگونه مشکلی در فرم درخواست می‌تواند این زمان را به بیش از 1 ماه افزایش دهد.
 • فرایند بررسی درخواست ویزا با توجه به تاریخ و مدت زمان اقامت شما در کشور ایتالیا انجام می‌گیرد. از این رو تاریخ سفر خود را به طور دقیق مشخص نمایید. زیرا تغییر آن تقریبا غیر ممکن است.
 • کشور ایتالیا عضو حوزه شینگن می‌باشد و ویزای آن از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. از این رو با دریافت ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنید. اگرچه در زمان ثبت درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید کشورهای هدف را به وضوح مشخص نمایید.
 • در روز مصاحبه باید به پرسش‌های افسر سفارت به خوبی پاسخ دهید. به طور معمول سوال‌هایی چون هدف شما از سفر به ایتالیا چیست، چه مدت قصد دارید در ایتالیا اقامت داشته باشید یا پس از سفر به ایتالیا در کجا اقامت خواهید داشت، پرسیده می‌شود.
 • افسر مرزی با بررسی مدارک و نتایج مصاحبه باید به این باور برسد که خطری برای کشور ایتالیا محسوب نمی‌شوید. بنابراین تصمیم نهایی برای صدور ویزای توریستی ایتالیا را افسر مرزی اتخاذ می‌نماید.

با ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

 

فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا

نخستین قدم برای دریافت ویزا تکمیل فرم درخواست و ارائه آن به همراه سایر مدارک به سفارت است. از این رو برای حضور در سفارت و تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید وقت قبلی بگیرید. رزرو وقت سفارت با پرداخت هزینه همراه است. این هزینه برای افراد بزرگسال 60 یورو، کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو و زیر 6 سال رایگان می‌باشد. علاوه بر این سفارت ایتالیا مبلغ 80 یورو بابت بررسی مدارک از متقاضیان نیز دریافت می‌نماید. در صورتی که تمام مدارک به درستی تهیه شده باشند و مشکلی در روند بررسی آنها به وجود نیاید سفارت ظرف مدت 2 هفته و از طریق ایمیل شما را از نتیجه درخواست ویزا مطلع می‌کند.

 

امکان تمدید ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا نوع C دارای 3 ماه اعتبار است و باید در بازه زمانی کمتر از 6 ماه مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت باطل شده و قابل تمدید نیست. این بدان معناست که شما می‌توانید با استفاده از این نوع ویزا به مدت 3 ماه در خاک ایتالیا اقامت داشته و با پایان یافتن این مدت به کشور مبدا بازگردید. اگرچه می‌توانید با ارائه دلیل موجه و تحویل مدارک مربوط به آن ویزای توریستی ایتالیا خود را به نوع D ارتقا دهید و مدت زمان اقامت خود را تمدید نمایید.

 

بیشتر بخوانید : بررسی هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها