لوگو آسان مهاجر
اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل

آشنایی با شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل یکی از مشهورترین دانشگاه‌های کانادا است که جزو دانشگاه‌های انگلیسی زبان ایالت کبک است. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش در مک گیل رقابت تنگاتنگی با هم دارند. زیرا شرایط پذیرش در مک گیل کانادا کمی دشوار است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی دارید، یا جزو علاقمندان به تحصیل در مک گیل هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید و با شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقاطع مختلف آشنا شوید.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه مک گیل کانادا

با توجه به اینکه قوانین پذیرش دانشجو در دانشگاه مک گیل کانادا سختگیرانه است، متقاضیان باید تمامی مدارک مورد نیاز را به دقت بررسی کنند و سعی کنند مدارک اخذ پذیرش را به طور کامل برای دانشگاه ارسال کنند. زیرا در صورت ناقص بودن، مدارک مورد تایید قرار نمی‌گیرد و فرایند بررسی مدارک تا تکمیل کردن آن‌ها نیازمند زمان طولانی‌تری خواهد بود.

پذیرش دانشگاه مک گیل

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مک گیل با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. اما مدارک زیر در تمام مقاطع یکسان است و باید به دانشگاه تحویل داده شود.

  • مدرک تحصیلی

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی و معدل است. در غیر این‌صورت شانس پذیرش در دانشگاه مک گیل برای متقاضی کم می‌شود.

  • مدرک زبان

در بین شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل، مدرک زبان با نمره مورد تایید دانشگاه یکی از ضروریات است که به هیچ وجه قابل چشم‌پوشی نیست.

  • آزمون ورودی دانشگاه مک گیل

برخی رشته‌ها در دانشگاه مک گیل آزمون ورودی دارند. زمان آزمون ورودی به متقاضیان اعلام می‌شود و تنها درصورتی‌که متقاضیان بتوانند در این آزمون موفق شوند و نمره‌ی قبولی را کسب کنند، در دانشگاه مک گیل پذیرفته می‌شوند.

  • تمکن مالی متقاضیان پذیرش دانشگاه مک گیل

یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه مک گیل داشتن تمکن مالی است که توسط مسئولان امور دانشجویان بین المللی مورد بررسی قرار می‌گیرد و شرایط خاصی دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقطع کارشناسی چیست؟

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مک گیل باید مدرک دیپلم معتبر با معدل بالا داشته باشند. معدل دیپلم برای متقاضیان مقطع کارشناسی نباید کمتر از 14 باشد. یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقطع کارشناسی کسب نمره 6 از آزمون آیلتس است.

در نهایت اینکه دانشکده پزشکی، دانشکده مدیریت و دانشکده هنر مک گیل در مقطع کارشناسی از متقاضیان آزمون ورودی می‌گیرد و فقط کسانی می‌توانند مجوز تحصیل در این دانشگاه را کسب کنند که حد نصاب لازم را در این آزمون به دست بیاورند.

برای تحصیل در کانادا می‌توانید درخواست ویزای تحصیلی بدهید و درصورت تمایل خانواده خود را هم به عنوان همراه با خود ببرید.

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه مک گیل برای مقطع کارشناسی ارشد لازم است مدرک معتبر لیسانس با معدل 16 داشته باشند. نمره‌ی آیلتس برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد با مقطع کارشناسی تفاوت دارد و 5/6 است. بهتراست متقاضیان تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند، زیرا در برخی رشته‌ها لازم است دانشجو پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد را به انگلیسی یا فرانسه ارائه کند.

یکی دیگر از شرایط پذیرش در دانشگاه مک گیل ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه قوی است که شانس متقاضیان برای دریافت پذیرش در دانشگاه مک گیل را بالا می‌برد.

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقطع دکترا

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقطع دکترا کسب امتیاز 7 در آزمون آیلتس است. همچنین لازم است متقاضیان حداقل دو توصیه نامه، پروپوزال، انگیزه نامه را به دانشگاه تحویل دهند. به علاوه اینکه در برخی از رشته‌ها ارائه مقالات تالیف شده و معتبر هم ضروری است. لازم است بدانید طول دوره دکترا در دانشگاه مک گیل بین 4 تا 8 سال است.

دانشگاه مک گیل

نکات با اهمیت در پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

علاوه بر مواردی که در مورد قوانین پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه مک گیل نام بردیم باید به موارد زیر هم توجه شود.

  • در پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه مک گیل لازم است دروس پیش نیاز توسط دانشکده مربوطه تایید شود.
  • متقاضیان بین المللی باید مدارک را به صورت فارسی و ترجمه‌ی انگلیسی کپی برابر اصل برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین لازم است ترجمه‌های انگلیسی مورد تایید وزارت امور خارجه باشد.
  • پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در برخی رشته‌ها نیازمند نمونه کار یا آثار هنری است.
  • پذیرش برخی رشته‌های دانشگاه مک گیل به آزمون GRE برای رشته‌های فنی مهندسی و آزمون Gmat برای رشته‌های مالی و تجاری نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین مهاجرت تحصیلی یا شغلی به کانادا با آسان مهاجر تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه به تمام سوالات شما به طور دقیق پاسخ می‌دهند و شما را برای دریافت ویزا راهنمایی می‌کنند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه مک گیل چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا نسبت به دانشگاه‌های دیگر هزینه‌ی بالاتری دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی در هر سال تحصیلی باید بین 18000 تا 50000 دلار کانادا، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هم حدود 87000 دلار کانادا باید به دانشگاه بپردازند. البته باید به مبلغ فوق، هزینه‌ی مسکن و مخارج خوراک را هم اضافه کنید تا بتوانید برآورد دقیقی از هزینه‌های تحصیل داشته باشید.

هزینه تحصیل در کانادا با توجه به کیفیت بالای آموزشی و امکان اشتغال حین تحصیل، نسبت به کشورهای دیگر مناسب‌تر است.

جمع‌بندی

دانشگاه مک گیلی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کانادا است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بر سر دریافت پذیرش از این دانشگاه با هم رقابت می‌کنند. در این مطلب اطلاعات جامعی در مورد شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف را بیان کردیم. امیدواریم با مطالعه‌ی این مطلب بتوانید مدارک را به صورت کامل به دانشگاه تحویل دهید و در رشته‌ی مورد علاقه پذیرش بگیرید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها