لوگو آسان مهاجر
تحصیل در کانادا

قوانین و شرایط تحصیل زیر 18 سال در کانادا 2022

شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال

کشور کانادا به جهت سطح کیفیت بالای زندگی و سیستم آموزشی، به عنوان یکی از محبوب‌ترین و همچنین پرطرفدارترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی شناخته شده، که سالانه تعداد زیادی دانش ‌آموز و دانشجو از سراسر جهان برای مهاجرت و ادامه تحصیل، به این کشور اقدام می‎نمایند.

همانطور که گفته شد کیفیت آموزش، زندگی و رفاه در این کشور از سطح بالایی برخوردار بوده، از این رو می‎تواند به عنوان بهترین گزینه برای تحصیل به شمار رود، و چنانچه قصد از مهاجرت ادامه تحصیل باشد، می‎توان گفت بهترین زمان برای آن، دوره‌های پیش از دانشگاه خواهد بود.

متقاضیان با ادامه تحصیل از مقاطع اولیه یعنی ابتدایی، دبیرستان یا کالج در این کشور خواهند توانست علاوه بر آشنایی بیشتر با محیط و فرهنگ کشور کانادا، به راحتی امکان تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های این کشور را برای خود فراهم کنند.

شروع تحصیل در مدارس کانادا، از سن ۵ سالگی بوده و این دوران تا سن ۱۸سالگی ادامه دارد. اما می‎توان گفت بهترین سن برای اقدام به مهاجرت تحصیلی در این کشور، 10 سالگی به بالا نیز می‌باشد.

تحصیل در کانادا زیر 18 سال

مدارس در کانادا به سه قسمت مدارس دولتی، خصوصی و شبانه‌ روزی تقسیم می‎شوند. لازم است بدانید که دانش آموزان برای دریافت پذیرش از این مدارس، نیازمند به معرفی یک ‌نفر در کانادا تحت عنوان قیم خواهند بود.

سیستم آموزشی کانادا

سیستم آموزش و پرورش در کشور کانادا تحت نظر دولت فدرال و استانی این کشور قرار دارد، و همین امر موجب اندکی تفاوت در ساختار و قوانین مدارس در استان‌های مختلف با یکدیگر نیز شده است.

می‎توان گفت شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال، تقریبا مانند سایر کشورهای جهان می‎باشد. چنانچه افراد به دنبال دریافت پذیرش برای فرزند خود هستند، همانطور که قبلا هم به آن اشاره شد بهتر است در سن 10 سالگی برای ادامه تحصیل فرزند خود اقدام نمایند. چرا که در این سن دولت کانادا به راحتی ویزای تحصیلی را خواهد داد.

در ادامه به بررسی و معرفی سیستم آموزشی و مقاطع مختلف تحصیلی، در مدارس کشور کانادا خواهیم پرداخت.

تحصیل در مقطع دبستان در کانادا

سن تحصیل برای دانش ‌آموزان در مقطع دبستان از 6 سالگی تا پایان 14 سالگی خواهد بود. در این مقطع دانش  ‌آموزان دروسی از قبیل ریاضی، تاریخ، علوم، جغرافیا، موسیقی و… را خواهند آموخت. برای ورود به مقطع بعدی، دانش ‌آموزان می‎بایست تمامی دروس دوره قبل را با موفقیت گذرانده باشند.

لازم به ذکر است که در برخی از استان‌ها کشور کانادا مدت زمان تحصیل در مقطع دبستان حدود 6 سال و در برخی از استان‌های دیگر حدود 8 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

در اکثر استان‌های کشور کانادا به جز کبک، آغاز دوره تحصیلی در مقطع دبیرستان از پایه نهم بوده و تا پایه دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت. اما در کبک شروع مقطع تحصیلی دبیرستان از پایه هفتم بوده و تا پایه یازدهم ادامه دارد. و همین امر دلیل بر این است که بسیاری از دانش ‌آموزان مقطع تحصیلی دبیرستان را در 17 یا 18 سالگی به اتمام خواهند رساند.

دبیرستان‌های کانادا مانند دیگر مقاطع تحصیلی به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‎شوند، و تنها تفاوتی که در این بین وجود دارد این است که میزان شهریه دریافتی و خدمات و امکانات ارائه شده به دانش آموزان متفاوت می‎باشد. پس از پایان دوره دبیرستان، دانش ‌آموز مدرک دیپلم خود را دریافت خواهد کرد و و خواهد توانست به ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه بپردازد.

تحصیل در مدارس دولتی کانادا

معمولا اکثر دانش‌ آموزان بین المللی، مدارس دولتی کانادا را گزینه‎ای مناسب برای تحصیل می‎دانند، چرا که تحصیل در این مدارس به صورت رایگان بوده و یا شهریه پرداختی بسیار کم و مقرون به صرفه نیز می‎باشد. نکته قابل توجه این است که افراد زیر 18 سالی که پدر و مادر آن‎ها با ویزای کار یا تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‎اند، اجازه تحصیل رایگان در کانادا را خواهند داشت.

تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

بر خلاف مدارس دولتی کشور کانادا، مدارس خصوصی شامل پرداخت شهریه نیز می‎باشد، و حتی این شهریه با توجه به مدرسه مبلغ قابل توجهی را در بر خواهد داشت. تعداد دانش آموزان در مدارس خصوصی در کانادا معمولا کمتر بوده و حتی به نسبت مدارس دولتی کوچک‎تر نیز می‎باشد، اما برنامه‌های گوناگون تفریحی و تحصیلی به دانش ‌آموزان ارائه می‎شود که موجب ارتقا سطح علمی و رفتاری آنان خواهد شد.

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

مدارس شبانه‌ روزی و همچنین اکثر مدارس مذهبی جزو دسته مدارس خصوصی نیز قرار دارند.

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا زیر 18 سال

 • پاسپورت و شناسنامه به همراه دو قطعه عکس
 • اختیار نامه‌ای به زبان انگلیسی یا فرانسوی که به امضای قانونی والدین یا سرپرست قانونی دانش ‌آموز رسیده باشد.
 • آدرس، شماره تلفن و مشخصات کامل والدین و سرپرست قانونی
 • اسناد قانونی امضا شده والدین دانش ‌آموز در کشور مبدا
 • اسناد قانونی امضا شده از طرف فرد سرپرست در کشور کانادا
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده دو سال گذشته

مزایای تحصیل در کانادا زیر 18 سال

کشور کانادا یکی از مقاصد محبوب در میان دانش ‌آموزان و دانشجویان بین ‌المللی بوده، که با توجه به مزایای متعدد تحصیل در این کشور، سالانه تعداد زیادی دانش آموز و دانشجو را به خود جذب کرده است. خدمات تحصیل در کانادا زیر 18 سال 2022، برای افراد مقیم کانادا و همچنین بومیان آن به صورت کاملا رایگان ارائه می‎شود. در حقیقت در سیستم آموزشی این کشور هر فرد تحت یک آموزش درست و اصولی قرار گرفته که همین امر می‎تواند در آینده شغلی فرد تاثیر مفید و موثری داشته باشد.

از جمله مزایای تحصیل در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • امکان تحصیل با کیفیت و بار علمی و اطلاعات بالا
 • امکان همراهی والدین در مقاطع اولیه تحصیل
 • زندگی در یک محیط دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی)
 • سطح کیفی بالای زندگی و رفاه در کنار سیستم آموزشی عالی در تمامی مقاطع

مراحل دریافت ویزا جهت تحصیل در کانادا زیر 18 سال

 • درخواست پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • ارائه مدارک در رابطه با تمکن مالی دانش‌ آموز
 • داشتن معدل بالای 16 در سه سال تحصیلی اخیر
 • ارائه مدارک مورد نیاز بدون هیچ کم و کاستی
 • واریز شهریه و ثبت نام دانش ‌آموز در مدرسه مورد نظر
 • تکمیل کردن فرم قیم (سرپرست قانونی)
 • آماده‌ سازی مدارک جهت دریافت ویزا
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا به صورت آنلاین
 • انگشت نگاری بیومتریک
 • اخذ ویزا برای والدین دانش ‌آموز
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها