لوگو آسان مهاجر
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

کانادا از جمله کشورهایی می‌باشد که با توجه به هزینه کم و مقرون به صرفه برای تحصیلات و همچنین زبان رسمی آن یعنی انگلیسی، سالانه تعداد زیادی از افراد جهت مهاجرت و ادامه تحصیل را به خود جذب کرده است. اما موضوعی که ممکن است دغدغه بسیاری از متقاضیان باشد این است که تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چگونه امکان پذیر بوده و چه شرایطی را به همراه خواهد داشت.

در این خصوص باید گفت که برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی با مدرک دیپلم، هر یک از دانشگاه‌های کانادا ممکن است از شرایط متفاوت و خاصی برخوردار باشد. هرکدام از دانشگاه‌های این کشور هدف مشخصی را دنبال می‌کنند که همین اهداف در امکان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هم موثر خواهد بود. حتی برخی از آن‌ها با در نظر داشتن شعار مشخصی، اقدام به انجام برنامه‌های آموزشی خود خواهند کرد.

تحصیل در کانادا با دیپلم

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به قوانین کانادا، دانشجویان بین المللی که اقدام به شرکت در دوره‌های آموزشی بیش از 9 ماه را داشته‌اند، پس از اتمام مدت تحصیل، خواهند توانست در یک بازه زمانی 3 ساله به اقامت خود در کشور کانادا ادامه داده و در این مدت زمان دانشجو این امکان را خواهد داشت تا اقدامات لازم، جهت دریافت اقامت دائم کانادا را انجام دهد.

شرایط ورود به دانشگاه‌های کانادا با مدرک دیپلم

برخی از شرایط عمومی که امکان ادامه تحصیل در این کشور با مدرک دیپلم را فراهم می‌سازد، و در همه دانشگاه‌های کانادا جهت ورود به دانشگاه به طور مشترک و یکسان وجود دارد عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم

متقاضیان می‌بایست مدرک دیپلم خود را برای دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند ارسال کنند.

 • ریز نمرات دوره دبیرستان

ممکن است این مدرک از سوی برخی از دانشگاه‌ها جهت ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم درخواست شود.

 • ارائه مدرک زبان

معمولا دانشگاه‌های این کشور برای متقاضیان بین المللی که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارند، ارائه مدرک زبان با نمره معین شده از سوی دانشگاه را الزامی خواهند دانست. تافل و آیلتس جزو مدارک زبان مورد قبول بیشتر دانشگاهی این کشور می‎باشد.

همچنین متقاضیان می‌بایست توانایی حضور در کلاس‌های درس دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند را دارا باشند. چنانچه افراد در آزمون زبان تافل شرکت کنند، نمره کسب شده نباید پایین‎تر از ۸۶ ، همچنین مهارت آن‌ها در بخش‌های مختلف آزمون نباید پایین‌تر از نمره ۲۱ باشد.

در صورتی که متقاضیان قصد شرکت در آزمون آیلتس را داشته باشند، باید در نظر داشته باشند که حداقل نمره در این آزمون ۶.۵ ، و نمره هیچ مهارتی نباید پایین‎تر از ۵ باشد.

همچنین لازم به ذکر است که چنانچه دانشجویان قصد ادامه تحصیل در یک دانشگاه فرانسه زبان را داشته باشند، ملزم به ارائه مدرک زبان فرانسه نیز خواهند بود.

 • داشتن پاسپورت معتبر

مدت اعتبار پاسپورت می‌بایست با توجه به زمان حضور در این کشور باشد. چناچه متقاضیان تمایل به تحصیل در ایالت کبک را داشته باشند، علاوه بر داشتن پاسپورت معتبر، می‌بایست اقدام به دریافت مدرکی دیگر تحت عنوان  caq نمایند.

تحصیل مهندسی در کانادا

همچنین عکس الصاق شده به پاسپورت می‌بایست ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر بوده، و جدید باشد.

 • گواهی عدم سوء پیشینه، که متقاضیان می‌بایست این مدرک را از پلیس دریافت کنند.
 • گواهی سلامت، ارائه این مدرک نشان دهنده این است که متقاضی دارای بیماری خاصی نمی‌باشد.

پذیرش دانشگاه‌های کانادا جهت تحصیل با مدرک دیپلم

متقاضیان باید توجه داشته باشند که جهت تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با مدرک دیپلم، قبل از هر اقدامی و در ابتدا می‌بایست اقدام به انتخاب دانشگاه مورد نظر خود کرده و جهت بررسی در خصوص کسب نحوه پذیرش و کسب اطلاعات مورد نیاز، به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، نیاز به ارائه رزومه خاصی نخواهند داشت و معمولا اساتید از متقاضیان  برای پذیرش در مقطع کارشناسی، انتظار ارائه مقالات تخصصی را نخواهند داشت و بیشتر تسلط آنان بر زبان انگلیسی مورد مورد توجه خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که معمولا مهارت‌هایی از جمله مهارت ورزشی و توانایی در کارهای هنری، نیز تا اندازه زیادی در موفقیت دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور کانادا مفید و موثر خواهد بود.

مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم مزایای زیادی را در بر خواهد داشت، که از جمله آن می‌توان به وفور و تعداد زیاد گزینه‌های قابل انتخاب نیز می‌باشد. با توجه به این که تعداد زیادی برنامه تحصیلی متنوع در دسترس متقاضیان قرار داشته است، برخی از آن‌ها در این دسته‌بندی‌های عمومی قرار خواهند داشت که عبارتند از:

 • تحصیل در انواع رشته‌های هنر و علوم انسانی
 • تحصیل در رشته‌های مربوط به کسب و کار و مدیریت
 • تحصیل در رشته علوم کامپیوتر
 • تحصیل در رشته‌های مهندسی و فناوری
 • تحصیل در رشته‌های ریاضیات
 • تحصیل در رشته‌های پزشکی و علوم زیستی
 • تحصیل در رشته علوم طبیعی
 • تحصیل در رشته‌های علوم اجتماعی

همچنین از دیگر مزیت‌های تحصیل در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • هزینه کم و مقرون به صرفه نسبت به دیگر دانشگاه‌های معتبر دنیا
 • ورود سریع به بازار کار کشورهای آمریکایی و اروپایی
 • دست یابی به اقامت دائم کانادا

مهاجرت کاری با کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم برای رشته‌های پزشکی

متقاضیان بین المللی که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، برای ورود به رشته پزشکی در یکی از دانشگاه‌های این کشور را دارند باید توجه داشته باشند، ابتدا مدرک کارشناسی خود را در یکی از رشته‌های علوم پایه دریافت کرده و پس از شرکت در یک آزمون تحت عنوان MCAT  ، اقدام به تحصیل در رشته پزشکی نمایند. ضمن این که سوالات این آزمون به صورت تستی خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در رشته پزشکی  معمولا مدت زمانی در حدود 4 تا 5 سال را در بر خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

مدارک مورد نیاز جهت ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا با مدرک دیپلم به صورت زیر می‌باشد.

 • اسکن مدارک دیپلم
 • داشتن مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و تافل
 • برخورداری از شرایط سنی مناسب
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • برخورداری از گواهی تمکن مالی
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها