لوگو آسان مهاجر
تحصیل داروسازی در کانادا

بررسی شرایط تحصیل در رشته داروسازی کانادا 2022

تحصیل داروسازی در کانادا را می‌توان در لیست محبوب‌ترین و برترین رشته‌ها تحصیل در کانادا دانست. تحصیل سالیانه دانشجویان زیادی را به این کشور کشانده و به دلیلی محکم برای مهاجرت به این کشور تبدیل شده است. سطح بالای آموزش در این کشور و کیفیت بالا ارائه خدمات، سازمان آموزش کانادا را به یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا تبدیل کرده است.

ارائه استانداردترین برنامه‌های آموزش به همراه کورس‌های با کیفیت در دانشگاه این کشور، انگیزه متقاضیان به منظور مهاجرت به این کشور افزایش داده است. در این مقاله از آسان مهاجر قصد داریم تا قوانین و شرایط تحصیل در رشته داروسازی کانادا 2022 را به شما گفته و مدارک لازم برای اخذ مهاجرت تحصیلی این کشور را معرفی کنیم.

تحصیل داروسازی در کانادا

شرایط پذیرش رشته داروسازی در کانادا در سال 2022

متقاضیان تحصیل در این کشور به منظور گذراندن دوره‌های داروسازی، آموزش اطلاعات در رابطه با نحوه ساخت و ترکیبات تشکیل دهنده داروها و همچنین نگهداری از آن‌ها پس از ساخت  وارد دانشگاه‌های کشور کانادا می‌شوند. آموزش‌های انجام شده در این دانشگاه‌ها به منظور آشنایی و افزایش تسلط دانشجویان رشته داروسازی در کانادا روی روش‌های تولید مولکول‌های دارویی تمرکز داشته و سطح آموزش‌ها به قدری بالا و حرفه‌ای است که پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان آماده پیاده‌سازی فرآیند‌های آموزش دیده در فضای کاری خود هستند.

تمرکز اصلی دوره‌های تحصیلی داروسازی در کانادا بیشتر روی دروسی مانند شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، آناتومی و فیزیولوژی است.

اهمیت تحصیل داروسازی در کانادا

تعداد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در حوزه داروسازی و دروس مربوط به آن به طور معمول از دیگر نقاط دنیا بیشتر است و می‌توان کانادا را جزو کشورهای پیشرو در صنعت داروسازی دنیا دانست. با توجه به توضیحات بالا به این نتیجه می‌رسیم که کیفیت آموزش در این رشته تخصصی در کشور کانادا به نسبت دیگر کشورها بالاتر بوده و دانشجویان با بار علمی بیشتر و تخصصی‌تری وارد دنیا کار می‌شوند. همچنین هزینه‌های مربوط به تحصیل داروسازی در کانادا 2022 برای دانشجویان خارجی به مراتب کمتر از دیگر کشورها است.

نکته» علاوه بر موارد فوق، با تحصیل در رشته داروسازی در کشور کانادا، امکان دریافت شهروندی این کشور و مجوز کار و زندگی در کانادا خواهید شد. این مورد را می‌توان به عنوان مزیتی رقابتی برای متقاضیان تحصیل در کانادا دانست. وجود بورسیه‌های استانی و دانشگاهی مختلف برای رشته داروسازی کانادا، امکان اخذ اقامت خانوادگی، امکان کار برای جبران هزینه‌ها و… را می‌توان از دیگر اهمیت‌های تحصیل در این رشته در کانادا دانست.

آشنایی با دوره تکمیلی داروسازی در کانادا

بیشتر متقاضیان داروسازی در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی و اتمام دانشگاه خود یک دوره تکمیلی با هدف افزایش دانش و کسب تجربه‌های بیشتر در این حوزه خواهند گذراند. در ادام لیستی از مهم‌ترین دوره‌های تکمیلی تحصیل داروسازی کانادا 2022 را برای شما معرفی می‌کنیم.

 1. دوره کار یک ساله در بیمارستان
 2. کار در صنعت دارو به مدت یکسال
 3. دوره‌های ارتقاع سطح تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی داروسازی
 4. دوره‌های مخصوص شناخت بیماری‌هایی مانند آسم و دیابت
 5. دوره‌های آموزشی تخصصی برای شناخت بیشتر بیماری‌های سالمندان

چگونه تحصیلات داروسازی خود در کانادا را تکمیل کنید؟

پروسه تبدیل شدن به داروسازی حرفه‌ای و متخصص در کانادا از اهمیت ویژه‌ای برای دانشجویان این رشته برخوردار است. این پروسه در 4 مرحله‌ توسط سیستم آموزشی کانادا طراحی و به متقاضیان ارائه می‌شود. لازم به ذکر است با گذراندن این 4 مرحله تضمین آینده کاری دانشجو صد درصدی است. در حالت کلی باید بگوییم که این 4 مرحله لازمه تبدیل شدن به یک داروساز مستقل بوده که بدون طی کردن این پروسه فرد باید به عنوان دستیار مشغول به کار شود.

در ادامه این پروسه 4 مرحله‌ای را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. دریافت مدارک کارشناسی و یا دکترای تخصصی از 10 دانشگاه معتبر کانادا
 2. کسب نمره بالا در آزمون ملی هیئت داروسازی کانادا
 3. شرکت در دوره‌های کارآموزی و اتمام کامل آن
 4. تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی

تحصیل رشته داروسازی در کانادا

معرفی دانشگاه‌های معتبر تحصیل داروسازی در کانادا 2022

در ابتدای مقاله سیستم آموزشی کانادا را به عنوان پیشرفته‌ترین در نمونه خود اعلام کردیم و همچنین گفتیم که فقط 10 دانشگاه معتبر مدرک داروسازی به دانشجویان ارائه می‌کنند. با توجه به توضیحات بالا دانشگاه‌های زیادی در کانادا به منظور تحصیل دانشجویان در رشته‌های مختلف ساخته و در حال فعالیت هستند اما باید توجه داشت که تنها تعدادی از آن‌ها را می‌توان مورد تایید مراجع قانونی این کشور دانست. در ادامه لیستی از 8 دانشگاه را برای شما ارائه داده‌‌ایم.

 1. دانشگاه تورنتو
 2. دانشگاه مک گیل
 3. دانشگاه آلبرتا
 4. دانشگاه بریتش کلمبیا
 5. دانشگاه مک مستر
 6. دانشگاه مونترئال
 7. دانشگاه کلگری
 8. دانشگاه غربی

آشنایی با بهترین دوره‌های داروسازی در کانادا

انتخاب بهترین و کارآمدترین دوره داروسازی در کانادا همیشه از دغدغه‌های دانشجویان خارجی این کشور است. زیرا گذراندن این دوره‌ها را می‌توان تضمینی بر آینده شغلی آن‌ها در این کشور دانست. در زیر لیستی از دور‌ه‌های داروسازی کانادا را به منظور آشنایی بیشتر ارائه داده‌ایم.

 1. تکنسین داروسازی کالج هومبر
 2. دوره کارشناسی داروسازی
 3. داروسازی کالج پزشکی هت
 4. فیزیولوژی و داروسازی ساسکاچوان
 5. تکنسین داروسازی کالج سنتنیال
 6. کارشناس داروسازی دانشگاه ساسکاچوان

آشنایی با بورسیه‌های تحصیلی داروسازی کانادا

نهاد‌های خصوصی و همچنین دولت کانادا در اقدامی به منظور جذب دانشجوی خارجی بیشتر در رشته داروسازی، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را به متقاضیان ارائه می‌کنند. لازم به ذکر است که برخی از این بورسیه‌ها فقط برای افراد نخبه درنظر گرفته شده که برای دستیابی به آن‌ها با مشکلات زیادی روبه رو نیستید؛ زیرا قوانین و شرایط خاصی که برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی داروسازی کانادا در نظر گرفته شده است خود به خود بیشتر رقیبان را از دور خارج می‌کند. در ادامه لیستی از برخی بورسیه‌های رشته داروسازی کانادا را به شما معرفی می‌کنیم.

 • بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلی کانادا
 • بورسیه کینگ مکنزی
 • بورسیه SSRHC
 • بورسیه CGS
 • بورسیه تحصیلی دلتا

آزمون ملی داروسازی در کشور کانادا

برای تبدیل شدن به داروساز، شرکت در یک آزمون ملی الزامی است. در صورتی که فردی در این آزمون موفق نباشد، اجازه کار در کانادا را نخواهد داشت مگر آن که در کبک مشغول به کار شود. این آزمون به دو زبان فرانسوی و انگلیسی برگزار می شود. این آزمون قوانین بسیار دشوار و دقیقی دارد که رعایت همه آن ها الزامی است. صرفا جهت آشنایی متقاضیان، برخی قوانین شرکت در آزمون بیان شده اند:

 • حمل هرگونه وسیله اضافه به آزمون ممنوع است مگر آنکه در یک پلاستیک شفاف قرار داشته باشد.
 • حمل هرگونه دارو و وسایلی که مواد تشکیل دهنده آن به داروها مرتبط است ممنوع است.
 • حمل هرگونه وسیله نوشتاری غیر از مداد ممنوع است.
 • متقاضی تنها می تواند کارت شناسایی، کارت ثبت نام، دستمال کاغذی و چند وسیله از قبل تعیین شده همراه داشته باشد.
 • ورود به آزمون یک ساعت پس از زمان تعیین شده، به معنی عدم توانایی فرد در شرکت در آزمون کتبی است.
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها