لوگو آسان مهاجر
دانشگاه های کانادا

لیست دانشگاه‌های کانادا؛ مناسب برای متقاضیان تحصیل در کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از محبوب‎ترین کشورها جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور محسوب می‎شود، که می‎توان گفت بهترین رشته‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و همچنین بین المللی گذاشته است. همچنین تحصیل در این کشور با مزیت‌هایی مانند امکان کار پس از تحصیل و برنامه‌های مهاجرت تحصیلی آسان همراه بوده که سالانه چندین هزار دانشجوی خارجی از سراسر جهان را به خود جذب کرده است.

در حال حاضر متقاضیان بسیاری جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور اقدام به مهاجرت به مهاجرت می‎کنند، چرا که تحصیل در کالج‌های کانادا با توجه به داشتن شهریه مقرون به صرفه، مدت زمان دوره‌های تحصیلی کوتاه و همچنین نرخ اشتغال بالا، به یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است.

تحصیل در کالج‌های این کشور از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار بوده به طوری که  چندین دانشگاه و کالج کانادایی رتبه‌های برتر جهانی را به خود اختصاص داده است.

کالج های کانادا

همچنین لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در کانادا در دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها در سراسر دنیا به طور چشمگیری پایین‌تر می‎باشد. از همین روی چنانچه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به جستجوی تحصیل مقرون به صرفه و ارزان و البته در سطح بالا و عالی هستند، می‎توان گفت دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا یک گزینه مناسب و ایده‌آل خواهد بود.

بهترین کالج‌های کانادا

در این خصوص باید گفت که در کانادا به طور تقریبی حدود ۱۳۴ کالج مشغول به فعالیت هستند، که برخی از آن‎ها با توجه به اعتبار بالا و همچنین برتری و سطح کیفیت آموزش، به عنوان بهترین کالج‌های کانادا شناخته شده می‎باشند.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین کالج‎های کانادا خواهیم پرداخت.

 • کالج سنتنیال (Centennial College)

این کالج واقع در تورنتو می‌باشد و یکی از بهترین و مناسب‌ترین مراکز آموزشی کانادا برای متقاضیان بین المللی به شمار می‌رود. همچنین متشکل از پنج پردیس بوده که دارای دوره‌های گوناگون نیمه وقت و تمام وقت می‎باشد.

 • کالج جرج براون (George Brown College)

کالج جورج بران در شهر تورنتو بوده و مناسب برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم است، که تمامی مهارت‌هایی که دانشجویان در آن فرا می‎گیرند با توجه به نیازهای اقتصاد کشور خواهد بود.

 • کالج موهاک (Mohawk College)

موقعیت مکانی این کالج در شهر همیلتون می‎باشد، که برای دانشجویان فضایی جهت انجام کارهای پروژه‌ای مشترک با اساتید و شرکت‌های گوناگون فراهم ساخته است. تمامی این دوره‌‌ها و پروژه‌ها با موضوعات متعدد و مختلفی از جمله تجارت، تکنولوژی، سلامت و خدمات اجتماعی برگزار خواهد شد، که به دانشجویان این امکان را خواهد داد تا به طور آزادانه به انتخاب هر کدام از آن‎ها بپردازند.

 • کالج جورجین (Georgian College)

کالج جورجین واقع در شمال تورنتو بوده، که گزینه‎های اقامتی بسیاری را برای متقاضیان، با توجه به نیاز خود فراهم ساخته است. این کالج دارای دوره‎های متعدد و گوناگون آموزشی می‎باشد، که تمرکز اصلی آن مختص به متقاضیان بین المللی خواهد بود.

 • کالج هامبر (Humber College)

کالج هامبر در شهر تورنتو می‌باشد و جزو بزرگ‎ترین کالج‌های کانادا محسوب می‌شود. این کالج متشکل از سه پردیس بوده که این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده که بتوانند به فعالیت‌ها و آموزش‌های عملی و تئوریک بپردازند. از اصلی‌ترین اصول کالج هامبر می‎توان از پرورش خلاقیت و تفکر کارآفرینانه نام برد.

 • کالج رد ریور (Red River College)

این کالج واقع در شهر وینیپگ در استان منیتوبا می‎باشد، که با توجه به گسترش و همچنین رشد سریع خود سالانه تعداد زیادی دانشجو را به خود جذب کرده است.

کالج های کانادا

 • کالج نیاگارا (Niagara College)

کالج نیاگارا در ناحیه توریستی نیاگارا بوده، که به عنوان یکی از بهترین کالج‎های کانادا محسوب می‎شود. این کالج دارای بیش از 130 دوره مختلف بوده که از تنوع بسیار بالایی برخوردار می‎باشند، که همین امر موجب جذب دانشجویان بین المللی بسیاری شده است.

 • کالج سنکا (Seneca College)

این کالج واقع در شهر تورنتو می‌باشد، که قدمت بسیار زیادی داشته و برگزار کننده دوره‎های مطرحی در این کشور است. متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در کالج سنکا را دارند، می‎توانند از خدمات بسیاری از قبیل اقامت و فعالیت‌های فوق‌ برنامه این کالج استفاده نمایند.

 دوره‌های متفاوت تحصیل در کالج‌های کانادا

 • دوره دیپلما (Diploma)

این دوره به صورت دو ساله بوده و متقاضیان خواهند توانست با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام به پذیرش در این دوره نمایند. نمره مورد نیاز آیلتس آکادمیک جهت ورود به دوره دیپلما 5.5 و تافل 45 تا 59 خواهد بود.

 • دوره دیپلمای پیشرفته (Advanced Diploma)

طول مدت زمان دوره دیپلمای پیشرفته سه سال می‎باشد، و متقاضیان جهت ورود به این دوره می‎بایست دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم باشند. همچنین نمره آیلتس آکادمیک 6 و تافل 60 تا 78 مورد نیاز خواهد بود.

 • دوره بچلر (Bachelor)

این دوره در واقع به دوره لیسانس معروف بوده و از شرایط مورد نیاز برای ورود به آن دارا بودن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین آیلتس آکادمیک با نمره 6.5 خواهد بود.

 • دوره پست بچلر (Post Bachelor)

دوره پست بچلر، یک دوره یک ساله می‎باشد که متقاضیان جهت پذیرش و ورود به این دوره ملزم به داشتن مدارکی از قبیل  لیسانس، آیلتس با نمره 6.5 و همچنین تافل با نمره 79 تا 93 خواهند بود. لازم به ذکر است که دوره پست بچلر به متقاضیان جهت یافتن یک شغل مورد نظر و مناسب در کشور کانادا کمک خواهد کرد.

 • دوره DEC

دوره DEC صرفا مختص به کالج‎های واقع در استان کبک می‎باشد، که دانشجویان خواهند توانست بعد از دریافت مدرک دیپلم دبیرستان خود به این دوره ورود پیدا کنند.

تحصیل مهندسی در کانادا

مزایای تحصیل در بهترین کالج‌های کانادا

با توجه به کوچک بودن و همچنین کم تراکم بودن کالج، موجب می‎شود تا تمرکز بیشتر بر روی دانشجو بوده، بنابراین متقاضی آموزش شخصی بیشتری دریافت خواهد کرد و زمان بیشتری برای یادگیری را خواهد داشت. از دیگر مزایای آن عبارتند از:

 • سرعت بالای پذیرش
 • تمرکز بر دوره‌های آکادمیک و تخصصی
 • تمرکز بیشتر بر روی مقطع کارشناسی
 • هزینه مقرون به صرفه تحصیل با توجه به مدت زمان تحصیل کم‎تر

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در بهترین کالج‌های کانادا

سیستم آموزشی دولت کانادا برای متقاضیان تحصیل در کالج‌های این کشور ارائه مدارکی را ملزم دانسته که عبارتند از:

 • فرم درخواست پذیرش
 • ریز نمرات تحصیلی و مدارک تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان (آیلتس و تافل)
 • توصیه نامه
 • انگیزه ‌نامه

نتیجه گیری

در این مقاله از آسان مهاجر با بهترین داشنگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا آشنا شده و از مزایای تحصیل در این داشنگاه‌ها برای شما عزیزان صحبت کردیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موضوعات مهاجرتی به بلاگ ما سربزنید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مقدمه ای بر وقت سفارت آلمان کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب برای ایرانی هایی است که قصد مهاجرت دارند. شرایط کار ایده آل، اقتصاد

جاذبه های کشور کانادا

جاذبه های کشور کانادا

معرفی جاذبه های کشور کانادا اگر قصد سفر به کانادا را دارید؛ احتمالا بخواهید با جاذبه های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا جاذبه های

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

آشنایی با اوسبیلدینگ آلمان

دوره اوسبیلدینگ آلمان چیست؟ شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد برای اولین بار اسم دوره های اوسبیلدینگ آلمان به گوش تان می‌ خورد. در

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها